تاریخ: ۱۳۹۵-۰۴-۱۳ شناسه خبر: 29572

زهرا نوری در گفت و گو با سایت ورزش بانوان؛

چرا خبری از تورنمنت راگبی بانوان ایران در آلمان نیست؟

راگبی بانوان

اسفند94 رئیس انجمن راگبی اعلام کرد فدراسیون راگبی آلمان از تیم راگبی بانوان ایران برای شرکت در یک تورنمنت و برگزاری دیدار دوستانه در کشورشان دعوت کرده. ما هم مثل بقیه فقط خبر را شنیده‌ایم؛ تابه‌حال در انجمن در این‌خصوص نه صحبتی شده و نه دعوت‌نامه را دیده‌ایم.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ مدت‌هاست که اخبار پیرامون راگبی بانوان کشورمان به چشم نمی‌خورد. در حالیکه تیم‌های بانوان کشورمان در مسابقات بین‌المللی حضور موفق دارند اما تیم ملی راگبی بانوان مدتی است که بدون فعالیت است. به همین دلیل با زهرا نوری، مربی تیم ملی راگبی بانوان گفت گویی داشتیم که متن آن در ذیل آمده است.

از مسابقات پیش روی تیم ملی راگبی بانوان بگویید.

رقابت‌های قهرمانی کشور راگبی دختران زیر ۱۶ سال، لیگ دسته یک و برتر مرداد ماه و شهریور ماه در گلستان و کرمان برگزار می‌شود. قرار است که مسابقات انتخابی تیم ملی راگبی بانوان هم داشته باشیم؛ اما هدف برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی هنوز مشخص نیست.

دعوت از راگبی بانوان ایران به آلمان چه شد؟

اسفند ۹۴ رئیس انجمن راگبی ایران اعلام کرده بود که فدراسیون راگبی آلمان از تیم راگبی بانوان ایران برای شرکت در یک تورنمنت و برگزاری چند دیدار دوستانه در کشورشان دعوت کرده است. ما هم دقیقا مثل بقیه فقط این خبر را شنیده‌ایم و اطلاعات بیشتری نداریم. تا به حال در این خصوص نه صحبتی شده و نه حتی دعوت نامه مذکور را دیده‌ایم. فقط به ما اعلام شده که آلمان از ایران برای حضور در مسابقات راگبی دعوت کرده نه زمانش را می‌دانیم و نه اطلاعات بیشتری از این مسابقات داریم.

به نظر شما راگبی بانوان ایران پیشرفت می‌کند؟

رده راگبی بانوان در آسیا با والیبال بانوان در آسیا برابر است. ما هم الآن نهم آسیا هستیم ولی امکانات بسیار کمی در اختیار داریم. راگبی در ایران استعدادهای فوق‌العاده بالایی دارد. یعنی اگر روی آن سرمایه‌گذاری هدفمند داشته باشیم حتما در عرض ۵ سال بهترین نتیجه را می‌گیریم. اما متاسفانه بودجه‌ای وجود ندارد که با توجه به آن برنامه‌ریزی شود.

زهرا نوری

زهرا نوری

علاقمندی شما به راگبی تا چه اندازه است؟

راگبی جزئی از زندگی من شده است. همسرم مهدی حسنعلی نیز مربی تیم ملی راگبی مردان است او دبیر ورزش مدرسه هم است و در مدارس محروم آموزش می‌دهد. همسرم به تمام دانش‌آموزان مدرسه که ۶۰۰ نفر بودند راگبی آموزش می‌دهد او تعداد زیادی ورزشکار را به جامعه راگبی معرفی کرده است؛ که این کار در کل دنیا بی‌سابقه است. من به همراه همسرم سال ۹۰ رشته تک راگبی یا راگبی بدون برخورد را مختص بچه‌ها راه انداختیم و در سال ۹۰ تا ۹۴ سالی دو یا سه مسابقه با هزینه شخصی در سطح استان تهران برگزار می‌کردیم.

آیا راگبی خطرناک و خشن است؟

راگبی رشته مهیجی است. این رشته استرس را از میان می‌برد و حتی جز ۱۰ رشته پرآسیب دنیا هم نیست. تمام برخوردها قانونمند است و اصلا زدنی در کار نیست. اگر بازیکن اقدام به زدن بازیکن دیگر بکند داور او را اخراج می‌کند. اما از دور طوری به نظر می‌رسد که ما یکدیگر را کتک می‌زنیم. خوشبختانه در واقعیت اینطور نیست. احتمال آسیب‌دیدگی هم بسیار پایین است.

حجاب برای بانوان راگبی باز دست و پاگیر نیست؟

حجاب جزو روزمره زندگی بانوان ایرانی است و با آن انس گرفته‌اند. حجاب بانوان ورزشکار هم بیشتر جلوه می‌کند. به ضرس قاطع می‌گویم که حجاب هیچ محدودیتی برای ما ایجاد نمی‌کند. ( با خنده )

از سارا عبدالملکی چه خبر؟

خوشبختانه سارا حالش بهتر شده، ورزش درمانی را شروع کرده و روحیه بسیار بالایی برای مبارزه با مشکلاتش دارد. تمام موفقیت‌هایش را مدیون همین روحیه فوق‌العاده و کسانی که حامی‌اش بودند، است. مردم ایران به او ثابت کردند که تنها نیست. ما هم جویای حال او هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *