تاریخ: 2017-01-26 شناسه خبر: 44771

رویارویی خواهرانه سرنا و ونوس ویلیامز در فینال تنیس اوپن استرالیا ۲۰۱۷

رویارویی خواهرانه سرنا و ونوس ویلیامز در فینال تنیس اوپن استرالیا ۲۰۱۷

سرنا و ونوس ویلیامز خواهران تنیسور آمریکایی امروز با برتری مقابل حریفان به فینال اوپن استرالیا 2017 دست یافتند.

به گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از ausopen.com ؛ ونوس ویلیامز تنیسور کهنه‌کار آمریکایی امروز در ادامه‌ی نمایش بی‌نقص خود در در نیمه نهایی مسابقات گرند اسلم آزاد استرالیا از سد کوکو واندوگ ۲۴ ساله حریف و هم‌وطن بدون سید خود گذشت. ونوس برای رسیدن به این پیروزی با باخت در ست اول کمی به دردسر افتاد اما دو گیم بعدی را با نتایج ۶-۲ و ۶-۳ به سود خود رقم زد تا به فینال تنیس اوپن استرالیا راه یابد.

واندوگ شگفتی اوپن استرالیا، برای رسیدن به نیمه نهایی این رقابت‌ها پیش از این آنجلیک کربر و گاربینیه موگوروزا را به عنوان سیدهای اول و هفتم به ترتیب در دور چهارم و مرحله یک چهارم نهایی اوپن استرالیا حذف کرده بود. البته او برای نخستین بار در طول زندگی حرفه‌ای خود به نیمه نهایی یک گرند اسلم رسیده بود.

ونوس ویلیامز ۳۶ ساله هم‌چنین پس از مارتینا ناوراتیلوا که در ویمبلدون ۱۹۹۴ نایب‌قهرمان شد، مسن‌ترین تنیس‌باز زنی است که به فینال یک گرند اسلم صعود می‌کند.

در دیگر دیدار این روز سرنا ویلیامز از آمریکا و میریانا لوچیچ بارونی از کرواسی رودرروی یکدیگر قرار گرفتند. سرنا در دیداری که کمتر از یک ساعت به طول انجامید موفق شد میریانا لوچیچ بارونی که بدون در اختیار داشتن “سید” پا به رقابت‌ها گذاشته بود را با نتایج ۶-۲ و ۶-۱ از پیش رو بردارد. البته میریانا با شکست کارولینا پلیسکووا، بخت پنجم قهرمانی ثابت کرده بود که بیهوده تا این دور از مسابقات بالا نیامده است.

به این ترتیب فینال تنیس اوپن استرالیا با رقابت جذاب و خواهرانه سرنا و ونوس ویلیامز بزرگان تنیس زنان آمریکا شکل خواهد گرفت. این دو تا کنون هشت بار با یکدیگر ملاقات کرده‌اند که از این میان شش مرتبه سرنا به عنوان خواهر کوچک‌تر به پیروزی دست یافته است. همچنین ونوس و سرنا سال ۲۰۰۳ به فینال اوپن استرالیا راه یافته بودند، جایی که ونوس در فینال مقابل سرنا باخت اما در بخش دوبل زنان به همراه وی به قهرمانی دست یافت.

برای مشاهده نتایج روز دهم تنیس اوپن استرالیا ۲۰۱۷ اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *