تاریخ: ۱۳۹۶-۰۲-۰۲ شناسه خبر: 47955

علیرضا صفری در گفتگو با سایت ورزش بانوان؛

احتمال حضور یک نماینده از ایران در مسابقات سه گانه قهرمانی بانوان آسیا

احتمال حضور یک نماینده از ایران در مسابقات سه گانه قهرمانی بانوان آسیا

احتمالا در مسابقات سه گانه قهرمانی آسیا که تیر ماه سال جاری به میزبانی اندونزی برگزار خواهد شد، ایران یک نماینده در بخش بانوان داشته باشد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ همانطور که پیش از این به آن اشاره شده بود، یک طراح استرالیایی لباسی را طراحی کرده ویژه حضور بانوان محجبه و مسلمان در مسابقات رسمی سه گانه. همانطور که می‌دانیم بانوان محجبه برای برگزاری یکی از سه عنصر مسابقات سه گانه ( شنا ، دوچرخه سواری و دو ) محدودیت دارند. از همین رو مسابقاتی که به علت محدودیت بخش شنا در آن شرکت می‌کنند، دوگانه نام دارد که شامل دوومیدانی و دوچرخه سواری است. خوشبختانه طراحی این لباس به گونه‌ای است که هنگام بیرون آمدن بانوان شناگر از داخل آب به بدن نمی‌چسبد و داخل آن یک حالت بادی پیدا می‌کند. به همین خاطر بانوان کشورهای محجبه و مسلمان محدودیتی برای حضور در مسابقات رسمی این رشته ندارند.

علیرضا صفری دبیر فدراسیون سه گانه در این خصوص به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: در صورت موافقت و تایید معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان با لباسی که طراح استرالیایی برای بخش شنای مسابقات سه گانه بانوان دارای پوشش اسلامی طراحی کرده است، در آینده‌ای نزدیک سه گانه بانوان فعال می‌شود و احتمالا در مسابقات سه گانه قهرمانی آسیا که تیر ماه سال جاری به میزبانی اندونزی برگزار خواهد شد، سه گانه بانوان ایران یک نماینده داشته باشد. البته  این در صورتی است که لباس مذکور به تایید خانم محمدیان معاون امور بانوان وزارت ورزش رسیده باشد.

صفری در پایان گفت: شرکتی که طراحی این لباس ویژه را بر عهده داشته اعلام کرده می‌توان آن را از نمایندگی آنها در دبی تهیه کرد که خوشبختانه قیمت مناسبی هم دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *