تاریخ: 2017-05-28 شناسه خبر: 49865

انتخاب مجدد ملی‌پوش سابق فوتبال بانوان در شورای شهر؛

ندا عبدالله زاده؛ عضو ورزش بانوانی شورای شهر بوشهر و برنامه‎هایش

ندا عبدالله زاده

در راستای بهبود ورزش بانوان، وزارت ورزش و جوانان حرف اول را می‌زند و شوراهای شهر نهایتا بتوانند توجهی به ورزش همگانی بانوان داشته باشند.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ ندا عبدالله زاده بانوی جوان بوشهری از چهره‌های سیاسی و ورزشی کشور است، او ۱ فروردین سال ۱۳۶۵ از استان بوشهر و در منطقه هلالی زاده شده است. این بانوی جوان بوشهری از بازیکنان تیم ملی فوتبال بانوان ایران بوده که سابقه حضور چندساله در این تیم را دارد.

اما بانویی که روزی اصلی‌ترین مشغله زندگی‌اش فوتبال بود، حالا کلی کار انجام می‌دهد که دیگر فوتبال در میان آنها گم شده است. بد نیست کمی از مشغله‌های فعلی ندا عبدالله زاده بدانید. مدرس دانشگاه در رشته تربیت بدنی، تدریس در آموزش و پرورش، دانشگاه آزاد و تربیت معلم و از همه مهم‌تر عضویت در شورای شهر بوشهر.

ندا عبدالله زاده؛ عضو ورزش بانوانی شورای شهر بوشهر و برنامه‎هایش

وی در سال ۹۲ در جایگاه یک زن ورزشکار، سیاست، ورزش و دانش را در هم آمیخت و با رای مردم وارد شورای اسلامی شهر بوشهر شد. در انتخابات اردیبهشت ۹۶ نیز بار دوم مردم بوشهر به او اعتماد کردند و نام ندا عبدالله زاده را به صندوق‌های رأی شورای شهرشان ریختند.

ندا عبدالله زاده

انتخاب مجدد او را تبریک می‌گوییم و قابلیت‌های عبدالله زاده را می‌ستاییم ولی حالا که او هم دستی در سیاست دارد و هم با تمام دغدغه‌های ورزش بانوان در کشورش آشناست قطعا باید به طور ویژه برنامه خاصی در این خصوص داشته باشد. به همین بهانه با او به گفتگو نشستیم تا از برنامه‌هایش برای ورزش بانوان در طول ۴ سال دوم عضویت در شورای شهرش باخبر شویم؛ ندا عبدالله زاده به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: تنها به این دلیل که من یک عضو ورزش بانوانی شواری شهر بوشهر هستم نمی‌توانم به راحتی تصمیمی اتخاذ و آن را عملی کنم.

وی ادامه داد: البته در چهار سال گذشته فعالیتم در شورای شهر بوشهر در بخش ورزش همگانی بانوان اقدامات لازم انجام شد، مثلا احداث پلاژ ویژه بانوان. گسترش فضای ورزشی و در راس آن احداث زمین چمن مصنوعی در محلات، جز اولویتم بود. اما آنچه که اختصاصی به بانوان متعلق باشد، بودجه‌ای بود که برای احداث پارک ویژه بانوان در نظر گرفتیم؛ قطعا امسال این کار عملی خواهد شد.

او خاطر نشان کرد: باید خاطر نشان کنم که متولی چنین اموری در راستای بهبود ورزش حرفه‌ای و قهرمانی بانوان، وزارت ورزش و جوانان است و شوراهای شهر نهایتا بتوانند توجهی به ورزش همگانی بانوان داشته باشند.

ندا عبدالله زاده در خصوص ادامه فعالیت خود در فوتبال بانوان خاطر نشان کرد: نامه‌ای به فدراسیون فوتبال فرستادم و به منظور تبلیغات شوراها که مدت ۵ ماه مرخصی گرفتم. پیش‌تر مربی تیم ملی جوانان بودم اما در حال حاضر سمتی ندارم.

عضو شورای شهر بوشهر در پایان گفت: در هر صورت باید دید هدف سایر بانوان راه یافته به شواری شهر بوشهر به چه شکلی است منظورم این است باید ببینم با آنها به نظر مشترکی در خصوص ورزش بانوان می‌رسیم یا نه و سه ماه آینده در این خصوص صحبت خواهم کرد. اما این قول داده شده که هرکاری در بحث ورزش بانوان در فوتبال یا سایر رشته‌ها از دست ما بر بیاید وفای به عهد کنیم و به این رشته‌ها کمک کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *