تاریخ: ۱۳۹۶-۰۴-۲۸ شناسه خبر: 51414

در گفتگو با دهقان، کرملو و صفری؛

لباس بانوان سه‌گانه در انتظار تایید معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان

لباس بانوان سه‌گانه در انتظار تایید معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان

در راستای راه‌اندازی سه‌گانه بانوان ایران و حضور ورزشکاران این رشته در مسابقات برون مرزی، لباس سه‌گانه بانوان همچنان در انتظار تایید معاونت امور بانوان وزارت ورزش قرار دارد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ چندی پیش سردار علی صبور، رئیس فدراسیون سه‌گانه در گفتگو با خبرنگار سایت ورزش بانوان اعلام کرد “ضمن راه‌اندازی سه‌گانه بانوان ایران، قصد دارد برای نخستین مرتبه سه تن از بانوان را به تورنمنت سه‌گانه میانه آسیا که مرداد ماه در قزاقستان برگزار می‌شود، اعزام کند.” در حالیکه سه‌گانه رشته‌ای المپیکی است، فعالیت بانوان ایران در رشته سه‌گانه و حضور در تورنمنت‌های برون مرزیِ این رشته، می‌تواند خبری مسرت‌بخش برای جامعه ورزش بانوان ایران باشد.

ماندانا دهقان بانوی دوگانه‌کار کشورمان در این خصوص به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: فدراسیون سه‌گانه تمام امور مربوط به اعزام ما را انجام داده است و سردار صبور در این مدت برای راه‌اندازی سه‌گانه بانوان از هیچ تلاشی فروگذار نکرد.  مسابقات ۸ مرداد برگزار می‌شود و قرار بوده که پنجم مرداد عازم قزاقستان شویم. اما ابتدا باید لباس بانوان سه‌گانه که در فدراسیون جهانی این رشته به رسمیت شناخته شده است، مورد تایید دکتر محمدیان معاونت امور بانوان وزارت ورزش و جوانان قرار گیرد. البته هنوز این پوشش به تایید ایشان نرسیده است.

بانوی دوگانه‌کار ادامه داد: شیرین گرامی با همین پوشش که مورد قبول مسئولان ورزش کشور بود، به نمایندگی از ایران در مسابقات سه گانه هاوایی آمریکا “مرد آهنین” شرکت کرد. البته نوعی لباس مختص بانوان سه‌گانه مسلمان و محجبه توسط یک فرد استرالیایی طراحی شده بود که شرکت‌های تولیدی لباس ورزشکاران ایرانی موفق به دوخت آن نشدند. طراحی این لباس به گونه‌ای است که هنگام خروج فرد از آب حالت بادی شکل پیدا می‌کند.

پروین کرملو مدیرکل دفتر هماهنگی امور بانوان وزارت ورزش و جوانان در خصوص تایید یا عدم تایید این لباس به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: قرار است کارگروه پوشش در این خصوص برگزار شود.

علیرضا صفری، دبیر فدراسیون سه‌گانه در این خصوص اعلام کرد: طی جلسه‌ای که با حضور خانم محمدیان، سردار صبور و ماندانا دهقان برگزار شد، از لباس بانوان سه‌گانه استقبال صورت گرفت. اما تایید نهایی آن باید در شورایی به منظور مصوب کردن البسه بانوان ورزشکار انجام پذیرد. این شورا روز شنبه در دفتر کار معاون امور بانوان وزارت ورزش برگزار خواهد شد. در صورتی که این پوشش مورد تایید ایشان قرار نگرفت ما حتما لباس دیگری طراحی می‌کنیم. دست از طراحی لباس برنمی‌داریم تا بالاخره با لباس بانوان سه‌گانه برای حضور در مسابقات در داخل و خارج از کشور موافقت شود.

دبیر فدراسیون سه‌گانه ادامه داد: فدراسیون سه‌گانه قصد سرمایه گذاری ویژه در قسمت بانوان دارد. چرا که اگر فعالیت ویژه در این بخش صورت گیرد، احتمال کسب مدال در بخش بانوان بسیار بیشتر از آقایان است. در آسیا به جز یک یا دو کشور رکورد بانوان ایران دست کمی از سایر کشورهای منطقه ندارد. اما در بخش آقایان در مسابقات آسیایی تقریبا حرفی برای گفتن نداریم.

اخبار مرتبط:

شیرین گرامی از خط پایان مسابقات مرد آهنین آمریکا گذشت

برگزاری مسابقات سه‌گانه بانوان ایران در مکانی که تا چند کیلومتری آن مرد نباشد

راه اندازی لیگ ورزش دوگانه بانوان ایران برای نخستین مرتبه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *