تاریخ: 2017-11-11 شناسه خبر: 54873

بانوی اسکیت‌باز مازندرانی؛

نگار فلاح: در صورت حمایت فدراسیون اسکیت به دنبال سهمیه المپیک ۲۰۲۰ هستم

نگار فلاح بانوی اسکیت باز

نگار فلاح گفت: با حمایت‌های کمی که از اسکیت‌بازان صورت می‌گیرد شاید هیچ‌گاه نتوانم در مسابقات کسب سهمیه المپیک توکیو شرکت کنم شاید هم تا 2020 حمایت‌ها بیشتر شد و توانستم.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ نگار فلاح بانوی اسکیت باز مازندرانی، متولد هشت خرداد ۱۳۷۹ در مازندران است. او اسکیت را از پنج سالگی شروع کرده و ۱۱ سالی می‌شود، که در این رشته فعالیت دارد و ۷ سال است که به طور حرفه‌ای وارد آن شده است.

او در خصوص ورودش به دنیای اسکیت به سایت ورزش بانوان گفت: اسکیت ورزشی است که هم جنبه تفریحی دارد و هم قهرمانی؛ آن زمان هیچ شناختی از جنبه قهرمانی اسکیت نداشتم و مثل سایر هم‌سن‌وسالانم می‌خواستم بازی کنم اما مربی اسکیتم وقتی دید کارم خوب است، تشویقم کرد تا این ورزش را ادامه بدهم. من هم بعد از چند هفته واقعا به این ورزش علاقه پیدا کردم و تصمیم گرفتم بطور حرفه‌ای فعالیتم را در اسکیت دنبال کنم. در مسابقات مختلف شرکت کردم و اکثر اوقات هم نفر اول می‌شدم. تا کنون هم بیش از ۶۰ مدال مختلف دارم.

نگار فلاح بانوی اسکیت باز

نگار فلاح در مسابقات جهانی کره جنوبی سال ۸۹

نگار فلاح اسکیت باز مازندرانی اردیبهشت سال ۱۳۸۹ که به همراه تیم ملی اسکیت کشورمان در مسابقات بین المللی اسکیت کره جنوبی شرکت کرده بود، در رشته هزار متر سرعت نشان برنز این مسابقات را بر گردن آویخت و نخستین مدال برون مرزی اسکیت مازندران را نیز کسب کرد. حضور در مسابقات جهانی کره جنوبی اولین و آخرین حضور وی در مسابقات جهانی این رشته بود.

بانوی اسکیت باز کشورمان درباره محل تمرین خود اظهار کرد: تا دو سال قبل همیشه در پیست تفریحی پارک تمرین می‌کردم که هفتاد متر بود در حالیکه زمین استاندارد برای تمرین اسکیت باید ۲۰۰ متر باشد. تا اینکه دو سال قبل زمین استاندارد اسکیت در سرخرود مازندران احداث شد و ما هم ادامه تمرینات را در این محل انجام دادیم.

فلاح با اشاره به اینکه هدفش حضور در بازی‌های المپیک است، اظهار کرد: خوشبختانه اسکیت وارد برنامه بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو شد. اما با حمایت‌های کمی که از این رشته صورت می‌گیرد شاید هیچ‌گاه نتوانم در مسابقات کسب سهمیه المپیک توکیو شرکت کنم شاید هم تا ۲۰۲۰ برخورد دیگری با ورزشکاران این رشته صورت گرفت؛ حمایت‌ها بیشتر شد و ما هم سهمیه گرفتیم.

وی در پایان گفت: از انتخاب اسکیت خوشحال هستم با اینکه حمایت در این رشته کم است و طرفداران زیادی را هم به خود جذب نمی‌کند. چرا که بسیاری همچنان جنبه تفریحی این ورزش را در نظر دارند. با این حال فوتسال، والیبال، تنیس و شنا را هم دنبال کرده‌ام و در آینده‌ای نزدیک در مسابقات والیبال شرکت خواهم کرد. از طرفی تمرکزم روی دریافت کارت مربیگری اسکیت بانوان نیز هست.

نگار فلاح بانوی اسکیت باز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *