تاریخ: 2015-08-01 شناسه خبر: 5758

اسکواش بانوان گلستان در مسیر پیشرفت

اسکواش بانوان

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ زهرا خورشیدکلایی روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: در زمان حاضر 2 مکان تخصصی اسکواش در گرگان فعال است که توانسته نقش فراوانی در شناسایی استعدادها، ایجاد انگیزه در جوانان و تربیت ورزشکاران علاقمند به این رشته ورزشی داشته باشد.

وی بیان کرد: خانه اسکواش گرگان با 3 کورت مجزا، خوابگاه و دیگر امکانات مورد نیاز یکی از چند خانه اسکواش برتر کشور است که با تکمیل تجهیزات مورد نیاز می تواند به مرکزی قابل اعتنا در آموزش ورزشکاران زن و مرد کشور تبدیل شود.

نایب رییس هیات اسکواش گلستان افزود : در شرایط کنونی کمبود تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری در این مرکز تخصصی مشهود است و امیدواریم با حمایت بیشتر مسوولان استانی شاهد حل مشکلات باشیم .

خورشید کلایی ادامه داد: یکی از ویژگی های مطلوب اسکواش استان گلستان ، حضور نیروی انسانی کارآمد در بخش های گوناگون این رشته شامل مربی، داور و ورزشکار است.

وی گفت : در زمان حاضر هفت مربی آموزش دیده زن مسوولیت تربیت و پرورش بیش از 20 دختر اسکواش باز حرفه ای را بر عهده دارند که انتظار داریم با برگزاری دوره های آموزش مربیان شاهد ارتقا دانش آنها و حضور مربیان جدید به جرگه مربیگری اسکواش گلستان باشیم.

نایب رییس هیات اسکواش گلستان بیان کرد: به جز گرگان، دیگر شهرهای استان فاقد کورت مستقل است و ورزشکاران علاقمند به این رشته در شهرستان ها، در مکان های روباز تمرین و فعالیت دارند.

خورشیدکلایی قیمت چند صدمیلیون تومانی ساخت خانه اسکواش با کورت های تخصصی را از دلایل ساخته نشدن این مکان ها در شهرها اعلام کرد و گفت: فراهم بودن زمینه استقرار ورزشکاران در خانه اسکواش گرگان، موجب شده برخی ورزشکاران نخبه شهرهای دیگر برای فعالیت و تمرین به صورت مستمر و مداوم به این مکان مراجعه کنند .

گفتنی است رقابت های اسکواش قهرمانی بانوان ایران چهارشنبه گذشته با حضور ورزشکارانی از استان های مختلف کشور به میزبانی استان گلستان در خانه اسکواش گرگان آغاز شد.

این مسابقات در رده سنی آزاد و بدون محدودیت سنی به مدت 2 روز برگزار شد که در آن 62 ورزشکار از 12 استان حضور داشتند.

اسکواش ورزشی راکتی است که به صورت تک نفره (۲ بازیکن) و دونفره (۴ بازیکن) در زمینی کاملاً احاطه شده با دیوارهای معمولاً شیشه ای بازی می شود.

شیشه ای بودن دیوارها تماشای بازی توسط تماشاگران را امکان پذیر می کند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.