تاریخ: 2015-10-07 شناسه خبر: 11945

لیگ بانوان تکان می‌خورد؟

واليبال بانوان

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ در راستای رشد و توسعه لیگ‌های والیبال بانوان فدراسیون والیبال طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «باشگاه‌هایی که هم در لیگ مردان و هم لیگ بانوان تیمداری کنند، از پرداخت سه درصد از قرارداد هر بازیکن معاف خواهند شد.
این موضوع در شورای لیگ فدراسیون والیبال که هشتم مهرماه در دفتر رییس فدراسیون والیبال برگزار شد، مطرح و تسهیلات ویژه‌ای برای باشگاه‌های فعال در والیبال به شرط حضور در لیگ برتر و دسته یک زنان در نظر گرفته شد.  بر اساس آیین نامه سازمان لیگ باشگاه‌ها باید 10 درصد قرارداد بازیکنان (هشت درصد فدراسیون و دو درصد هیات‌های استانی) به فدراسیون پرداخت شود.
شورای لیگ تصویب کرد که اگر باشگاه‌ها در لیگ برتر یا دسته یک والیبال زنان تیم داشته باشند، سه درصد تخفیف قرارداد بازیکنان خواهند داشت و تنها هفت درصد (دو درصد هیات استانی و پنج درصد فدراسیون) پرداخت خواهند کرد.
همچنین اختصاص 10 درصد قرارداد بازیکنان والیبال زنان باشگاه‌های لیگ برتر و دسته یک به توسعه والیبال زنان از سوی فدراسیون والیبال از دیگر مصوبات نشست شورای لیگ است.»
این تصمیم فدراسیون می‌تواند مشوق خوبی برای باشگاه‌های لیگ برتری برای حضور در بخش بانوان باشد. با توجه هزینه‌ها و دستمزد‌های پایین در این بخش، همین سه درصدی که توسط فدراسیون به باشگاه‌ها تخفیف داده می‌شود، می‌تواند بخش مهمی از هزینه یک تیم بانوان در لیگ برتر یا حداقل لیگ دسته اول را تامین کند.
والیبال بانوان ایران سال‌ها است که درجا می‌زند و با وجود اعزام‌های منظم به رقابت‌های آسیایی، نمی‌تواند بهبود قابل توجهی در وضعیت خودش داشته باشد. یکی از علل اصلی این اتفاق، کم فروغ بودن لیگ و عدم حضور اسپانسرها و حامیان مالی در این لیگ است.
والیبال بانوان تا زمانی که لیگی پویاتر و پررونق‌تر از امروز نداشته باشد، نمی‌تواند راه پیشرفت تیم مردان را طی کند. والیبال ایران بخش اعظم موفقیت‌هایش را در برگزاری مداوم و منظم لیگی دارد که بازیکنان را به خوبی از لحاظ مالی ساپورت می‌کند و آنها را در شرایط خوب بدنی و فنی به تیم ملی تحویل می‌دهد.
حالا فدراسیون راه را پیدا کرده و می‌خواهد همان شرایط را برای لیگ بانوان هم فراهم آورد. قطعا زمان بسیار زیادی لازم است تا لیگ بانوان به شرایط امروز لیگ مردان برسد اما همین که این راه را آغاز کرده‌ایم اتفاق خوبی است. فدراسیون اگر بتواند باشگاه‌ها را به روش‌های دیگری هم برای حضور در لیگ بانوان تشویق کند، قطعا در این بخش هم اتفاق‌های بهتری خواهد افتاد.

منبع:ايران ورزشي

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.