تاریخ: 2015-10-08 شناسه خبر: 12075

مسابقات تکواندوی المپیک نظامیان جهان

تکواندوبه گزارش سایت ورزش بانوان؛ مسابقات تکواندوی بازی های ارتش های جهان از صبح امروز 16 مهر ماه با حضور 4 تکواندو کار زن از ایران به مدت 3 روز به میزبانی کره جنوبی یگیری می شود.

نخستین گام ایران نقره ای شد

امروز (پنج شنبه) در نخستین روز این رقابت ها، هوگوپوشان اوزان 46-، 53- و 73+ کیلوگرم زنان به مصاف رقبای خود رفتند که ناهید کیانی تنها نماینده زن ایران در این روز بود.

نماینده کشورمان در مرحله اول این مسابقات ابتدا برابر هووا یونگ از کانادا 11 بر هفت به برتری دست یافت و در مرحله دوم نیز باید با برنده دیدار چین و مغولستان مبارزه می کرد که این دو تکواندوکار هیچ کدام روی شیاپ چانگ حاضر نشدند و در نهایت کیانی در مرحله نیمه نهایی نیز به عنوان نفر برنده مبارزه اعلام شد و به فینال راه یافت.

همچنین او در مرحله نیمه نهایی مقابل ایریش سیلوا از برزیل با نتیجه نزدیک هفت بر شش تن به شکست داد و به نقره رسید.

بنابراین اولین مدال بانوان ایران در این رقابت ها توسط کیانی به دست آمد.

گفتنی است؛ در این رقابت ها 229 تکواندو کار از 43 کشور جهان حضور دارند که به مصاف رقبای خود می روند.

روحانی و اخلاقی برنز گرفتند

در دومین روز این رقابت ها 17 مهر ماه، فاطمه روحانی پس از اینکه با نتیجه 6 بر 5 سوزا فریا از برزیل را شکست داده بود در مرحله نیمه نهایی 4 بر 2 نتیجه را به شاین جینگ از چین (نایب قهرمان جهان در سال 2015 ) واگذار کرد و به مرحله رپه شارژ راه یافت.

او در این مرحله با یک مبارزه جذاب و دیدنی توانست در راند دوم وانجیرو از کنیا را 23 بر صفر شکست دهد و سپس مقابل نماینده کاندا 4 بر 2 به پیروز برسد و به مدال برنز وزن هفتم زنان دست یابد. نماینده چین دراین وزن به مدال طلا رسید.

در ادامه این رقابت ها همچنین هانیه اخلاقی دیگر نماینده کشورمان در وزن 67- کیلوگرم که صبح امروز با نتیجه 7 بر 6 مغلوب سهام الساوالهی از مصر شده بود با راه یابی تکواندو کار مصری به فینال به جدول شانس مجدد (رپه شارژ) راه یافت و آنجا توانست با پیروزی مقابل هلنا فرام از آلمان گردن آویز برنز این وزن را از آن خود کند.

صاحبی حذف شد

فرزانه صاحبی نماینده وزن -62 کیلوگرم کشورمان آخرین نماینده ایران در روز سوم این مسابقات بود که در نخستین دیدار خود به مصاف مارینا چشونا رفت و در پایان با نتیجه 5 بر یک مغلوب این نماینده روسی شد.

او همچنین با توجه به شکست نماینده روسیه مقابل تکواندو کار چین از دور رقابت ها کنار رفت و حذف شد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.