تاریخ: 2015-10-10 شناسه خبر: 12091

جهان ورزش در هفته ای که گذشت/11-17 مهر

ورزشبه گزارش سایت ورزش بانوان؛ مهمترین رویداد ورزشی بانوان ایران بازی های آسیایی و اقیانوسیه ناشنوایان و مسابقات المپیک نظامیان جهان (سیزم) بود که در کره جنوبی در حال برگزاری است.

مسابقات آسیایی ناشنوایان

در هشتمین دوره از مسابقات آسیایی و ناشنوایان که در چین تایپه در حال برگزاری است نمایندگان زن ایران در رشته های تنیس، دوومیدانی، پرتاب دیسک، بولینگ و تکواندو به مصاف رقبای خود رفتند.

تکواندو

نمایندگان کشورمان در رشته تكواندو با ترکیب مریم خدابنده و مرضیه خوش احوال و آذر مهر به مبارزه با حریفان خود پرداختند که در پایان مرضیه خوش احوال در وزن 57- کیلوگرم به مدال طلا دست یافت.
 
مریم خدابنده در وزن -49 کبلوگرم توانست صاحب مدال برنز این دوره رقابت ها شود.

تنیس

همچنین در رشته تنیس روی میز در بخش زنان تیم ملی تنیس روی میز بانوان ناشنوایان به مصاف رقیب قزاقستانی خود رفت و در نهایت توانست با نتیجه سه بر صفر مقابل این تیم  به برتری برسد و به دور بعد این رقابت ها راه پیدا کند.

پیش از این نیز تنیسورهای ناشنوایان کشورمان در نخستین رقابت خود، تیم ملی ژاپن را با نتیجه سه بر صفر از پیش رو برداشت.

همچنین تیم تنیس دوبل زنان به مصاف حریفانی از چینی رفتند. در این بازی دختران نتیجه را واگذار کردند.

تیم ایران پس از باخت مقابل تنیسورهای چینی به دیدار حریف کره ای خود رفت که با واگذار کردن این مسابقه نیز از دور رقابت ها خارج شدند و سکوی چهارم آسیا را از آن خود کردند.

بولینگ

اقدس ماهوش دیگر نماینده کشورمان در رشته بولینگ نیز به مصاف رقیب خود رفت که در پایان شکست خورد. به این ترتیب نماینده ایران هم از دور مسابقات کنار رفت.

دوومیدانی

ورزشکاران کشورمان در روز نخست رقابت ها در ماده پرتاب دیسک رشته دوومیدانی صاحب دو مدال نقره شدند. مونا شیری در رشته دوومیدانی و مریم عبدی در ماده 1500 متر صاحب این دو مدال بودند.

دیگر نماینده کشورمان پرور معصومی در ماده پرتاب دیسک رشته دوومیدانی در جایگاه پرتاب حاضر شد  و در نهایت با پرتاب دیسک 27 متر و 29 سانتی متری به جایگاه سوم این رقابت ها بسنده کرد و به مدال برنز رقابت ها دست یابد.

همچنین در ماده 200 متر این رشته مریم عبدی توانست به مدال نقره این دوره از رقابت ها دست یابد. صغری ربیعی نیز دیگر نماینده کشورمان در این ماده به مقام چهارمی بسنده کرد.

دختران دوومیدانی کار ایران با چهار ورزشکار در این رقابت ها حضور داشتند که در نهایت با کسب هفت مدال (یک طلا، چهار نقره و دو برنز) به کار خود در این دوره از رقابت ها پایان دادند و عنوان قهرمانی آسیا را از آن خود کردند.

مسابقات المپیک نظامیان جهان

مسابقات تیراندازی نمایندگان کشورمان در ششمین دوره المپیک نظامیان جهان که در کره جنوبی در حال پیگیری است آغاز شد و طی آن دختران تیرانداز در ماده ریکرو به مصاف رقبای خود رفتند.

نمایندگان کشورمان در بخش ریکرو تیمی بانوان با ترکیب ساره اسدی، مهسا بدخشان و مریم محمودی در مقابل تیمی از مغولستان قرار گرفتند و در پایان با نتیجه 6 بر 2 مغلوب حریف خود شدند و از گردونه رقابت ها حذف شدند.

تکواندو

در نخستین روز این رقابت ها در رشته تکواندو که از 16 مهر ماه آغاز شد، هوگوپوشان اوزان 46-، 53- و 73+ کیلوگرم زنان به مصاف رقبای خود رفتند که ناهید کیانی تنها نماینده زن ایران در این روز بود.

نماینده کشورمان در مرحله اول این مسابقات ابتدا برابر هووا یونگ از کانادا 11 بر هفت به برتری دست یافت و در مرحله دوم نیز باید با برنده دیدار چین و مغولستان مبارزه می کرد که این دو تکواندوکار هیچ کدام روی شیاپ چانگ حاضر نشدند و در نهایت کیانی در مرحله نیمه نهایی نیز به عنوان نفر برنده مبارزه اعلام شد و به فینال راه یافت.

همچنین او در مرحله نیمه نهایی مقابل ایریش سیلوا از برزیل با نتیجه نزدیک هفت بر شش تن به شکست داد و به نقره رسید.

در روز دوم این مسابقات نیز که در 17 مهر ماه پیگیری شد، فاطمه روحانی پس از اینکه با نتیجه 6 بر 5 سوزا فریا از برزیل را شکست داده بود در مرحله نیمه نهایی 4 بر 2 نتیجه را به شاین جینگ از چین (نایب قهرمان جهان در سال 2015 ) واگذار کرد و به مرحله رپه شارژ راه یافت.

او در این مرحله با یک مبارزه جذاب و دیدنی توانست در راند دوم وانجیرو از کنیا را 23 بر صفر شکست دهد و سپس مقابل نماینده کاندا 4 بر 2 به پیروز برسد و به مدال برنز وزن هفتم زنان دست یابد.

همچنین هانیه اخلاقی دیگر نماینده کشورمان در وزن 67- کیلوگرم نیز که با نتیجه 7 بر 6 مغلوب سهام الساوالهی از مصر شده بود با راهیابی تکواندو کار مصری به فینال به جدول شانس مجدد (رپه شارژ) راه یافت و در آنجا توانست با پیروزی مقابل هلنا فرام از آلمان گردن آویز برنز این وزن را از آن خود کند.

مسابقات تنیس آزاد چین

مسابقات تنیس آزاد چین نیز دیگر رویداد مهم هفته بود که یکی از بزرگترین تورنمنت تنیس آسیا محسوب می شود. این مسابقه چهارمین رویداد بزرگ در این فصل محسوب می شود که تا 19 مهر ادامه خواهد داشت.

در این رقابت ها ژولن جانکوویچ، کرولین ووزنیاکی، آگنیسزکا رادوانسکا، ویکتوریا آزرنکا، مایا شاپوا و دو قهرمان یعنی سرنا ویلیامز و اسوتلانا کوزنتسوا حضور دارند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.