تاریخ: 2015-10-10 شناسه خبر: 12179

حذف نماینده ایران از مسابقات المپیک سیزم

تکواندوبه گزارش سایت ورزش بانوان؛ سومين و آخرين روز از مسابقات تکواندو المپیک نظامیان جهان از صبح امروز (شنبه) آغازشد و طی آن تنها نماینده ایران در این روز از صعود به مراحل بالاتر باز ماند.
 
فرزانه صاحبی نماینده وزن -62 کیلوگرم کشورمان در نخستین دیدار خود به مصاف مارینا چشونا رفت و در پایان با نتیجه 5 بر یک مغلوب این نماینده روسی شد.

صاحبی همچنین با توجه به شکست نماینده روسیه مقابل تکواندو کار چین از دور رقابت ها کنار رفت و حذف شد.

گفتنی است؛ در روز نخست این مسابقات ناهید کیانی در مرحله اول ابتدا برابر هووا یونگ از کانادا 11 بر هفت به برتری دست یافت و در مرحله دوم نیز باید با برنده دیدار چین و مغولستان مبارزه می کرد که این دو تکواندوکار هیچ کدام روی شیاپ چانگ حاضر نشدند و در نهایت کیانی در مرحله نیمه نهایی نیز به عنوان نفر برنده مبارزه اعلام شد و به فینال راه یافت.

او در مرحله نیمه نهایی مقابل ایریش سیلوا از برزیل با نتیجه نزدیک هفت بر شش تن به شکست داد و به مدال نقره رسید.

همچنین در روز دوم این رقابت ها نیز فاطمه روحانی پس از اینکه با نتیجه 6 بر 5 سوزا فریا از برزیل را شکست داده بود در مرحله نیمه نهایی 4 بر 2 نتیجه را به شاین جینگ از چین (نایب قهرمان جهان در سال 2015 ) واگذار کرد و به مرحله رپه شارژ راه یافت. وی توانست در راند دوم وانجیرو از کنیا را 23 بر صفر شکست دهد و سپس مقابل نماینده کاندا 4 بر 2 به پیروز برسد و به مدال برنز وزن هفتم زنان دست یابد.

هانیه اخلاقی دیگر نماینده کشورمان در وزن 67- کیلوگرم که با نتیجه 7 بر 6 مغلوب سهام الساوالهی از مصر شده بود با راهیابی تکواندوکار مصری به فینال به جدول شانس مجدد (رپه شارژ) راه یافت و آنجا توانست با پیروزی مقابل هلنا فرام از آلمان گردن آویز برنز این وزن را از آن خود کند.

به این ترتیب تیم ملی تکواندو بانوان نیروهای مسلح با کسب 3 مدال، به کار خود در این مسابقات  پایان داد.

سرمربی گری این تیم چهار نفره را نیز ندا زارع بر عهده داشت.

لازم به ذکر است؛ مسابقات تکواندو المپیک ارتش های جهان g2 است و به دارندگان مدال طلا 20 امتیاز ،نقره 12 امتیاز و برنز 7 امتیاز در راستای افزایش امتیازات رنکینگ المپیکی برای کسب سهمیه المپیک 2016 ریو تعلق خواهد گرفت. این دوره از مسابقات با حضور 229 تکواندوکار از 43 کشوراز صبح روز پنجشنبه (16 مهر ) به مدت 3 روز به میزبانی شهر مونگ یونگ کره جنوبی برگزار شد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.