تاریخ: 2015-10-11 شناسه خبر: 12261

درخشش بانوان ناشنوا در مسابقات آسیایی

ناشنوابه گزارش سایت ورزش بانوان؛ هشتمین دوره از مسابقات آسیا و اقیانوسیه 2015 که به میزبانی چین تایپه برگزار شد و کاروان ایران در این دوره از رقابت ها بعد از ژاپن، چین تایپه و چین در مجموع با کسب 14 مدال طلا، 12 نقره و 18 برنز مقام چهارم این رقابت ها را از آن خود کرد. این در حالی است که کشور کره با تعداد ورزشکار بیشتر بعد از ایران در جایگاه پنجم قرار گرفته است.

تیم ایران با 95 ورزشکار در دو بخش آقایان و بانوان در رشته های: بدمینتون، بسکتبال، بولینگ، تنیس، تنیس روی میز، تکواندو، دوومیدانی، دوچرخه سواری، جودو، شنا، فوتبال و فوتسال شرکت کرده بود.

دختران ایرانی با 11 ورزشکار در رشته های تکواندو کیوروگی، پینگ پنگ، بولینگ، دوومیدانی، و تنیس خاکی در این دوره از رقابت ها حاضر شدند که در نهایت پرونده این دوره از رقابت ها با درخشش ورزشکاران کشورمان درررشته تکواندو و دوومیدانی بسته شد.

نخستین مدال طلای این رقابت ها در بخش بانوان توسط مرضیه خوش احوال، تکواندوکار کشورمان بدست آمد، مریم عبدی فرد نیز دیگر نماینده ارزنده کشورمان در رشته دوومیدانی است که توانست در ماده های مختلف این رشته 4 مدال رنگارنگ را از آن خود کند.

وی در ماده  400 متر نیز با کسب خوش رنگ ترین مدال دومین طلای کاروان ایران در بخش بانوان را رقم زد.

مدال های نقره این رقابت ها توسط دختران دوومیدانی کار بدست آمد. مونا شیری در ماده پرتاب وزنه و کسب دو مدال نقره دیگر توسط مریم عبدی فرد در مواد 200 متر و 1500 متر بدست آمد. همچنین صغری ربیعی فرد نیز دیگر نماینده کشورمان در رشته دوومیدانی بود که در ماده پرش طول با کسب مدال نقره در جایگاه دوم این رقابت ها ایستاد.

مدال های برنز این رقابت ها در بخش بانوان توسط مریم خدابنده در رشته تکواندو، پرور معصومی در رشته دوومیدانی ماده پرتاب دیسک و مریم عبدی فرد در ماده 800 متر بدست آمد.

تیم تنیس روی میز ایران نیز در این دوره از رقابت ها به مقام چهارمی این رقابت ها قناعت کرد.

بانوان کاروان ایران در مسابقات آسیا و اقیانوسیه در رشته های بولینگ و تنیس خاکی نتوانستند به مقامی دست یابند.

گفتنی است: تعداد ورزشکاران زن اعزامی به رقابت های آسیا و اقیانوسیه در هر رشته ورزشی به این ترتیب زیر است:

در رشته تکواندو کیوروگی دو ورزشکار، پینگ پنگ سه نفر، بولینگ یک نفر، دوومیدانی چهار نفر و در رشته تنیس خاکی یک نفر حضور داشتند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.