تاریخ: 2015-10-11 شناسه خبر: 12268

وعده امیدوارکننده شهریان برای تیمهای ملی

شهریان

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ رباب شهریان در گفت و گوی اختصاصی گفت: مکاتباتی از سوی معاونت امور ورزش زنان وزارت ورزش با فدراسیون های ورزشی درخصوص دلایل نیاز به جذب سرمربی خارجی برای تیم های ملی صورت گرفت و با توجه به این درخواست ها برای پنج یا شش تیم زنان سرمربی خارجی جذب خواهد شد.
وی ادامه داد: در برخی رشته ها ما مربیان بسیار خوب و توانمندی در اختیار داریم که می توانند هدایت تیمهای زنان را به عهده بگیرند ، اما در برخی رشته ها فاقد مربیان با تجربه هستیم و نیاز است تا مربیان خارجی در این زمینه ما را یاری کنند.
نایب رییس کمیته ملی المپیک اضافه کرد: در این راستا دو هدف را برای جذب مربی خارجی برای تیم های ملی در نظر گرفته ایم ، اول ارتقاء سطح مربیان داخلی در استانهای مختلف و دوم هدایت تیم ملی برای حضور توانمند در عرصه های آسیایی و جهانی.
شهریان گفت: رشته های دوچرخه سواری ، جودو و والیبال برای معاونت ورزش در امور بانوان برای جذب مربی خارجی از اولویت برخوردار هستند و به نظر می رسد برنامه جذب مربی خارجی برای دو یا سه رشته دیگر نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
معاون وزیر ورزش و جوانان در امور ورزش بانوان از برگزاری همایش بین المللی ورزش برای دختران و زنان درآذر ماه سال جاری خبر داد و گفت: این نشست علمی هر چهار سال یک بار در سطح جهانی و هر دو سال یک بار در سطح منطقه برگزار می شود که امسال ایران میزبان آن در سطح منطقه است.
وی ادامه داد: این نشست علمی طی روزهای 23 و 24 آذرماه با حضور بیش از 10 مدرس خارجی برگزار خواهد شد و موضوعاتی چون مدیریت و ورزش زنان در کشورهای اسلامی در آن مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
شهریان اضافه کرد: در این همایش علمی کارشناسانی از سراسر کشور و مسولان ورزش از استانهای مختلف کشور حضور خواهند داشت .
وی در ادامه از برگزاری همایش دیگری با حضور مسولان ورزشی شهرستانهای مختلف کشور در آبان ماه خبر داد و گفت: هدف ما از این همایش داخلی نیز تعامل با مسولان ورزش زنان در شهرستانها علاوه بر مسولان استانی است تا با مشکلات شهرهای آنها در حوزه ورزش بانوان و راهکارهای پیشنهادی در برابر حل این مشکلات آشنا شویم.

منبع:ایرنا

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.