تاریخ: 2015-10-11 شناسه خبر: 12285

روش های رسیدن به آرامش ذهنی در بسکتبال

بسکتبالبه گزارش سایت ورزش بانوان؛ بسکتبال از جمله ورزش هایی محسوب می شود که ورزشکار در آن برای بازی بهتر و کنترل شده نیازمند ذهنی آرام است به همین دلیل در زیر راه کارهایی برای رسیدن به آرامش ذهنی در ورزش بسکتبال پرداخته شده است.

فكر كردن ممنوع

اين تمرين فرصتي است براي فكر كردن درباره روش هاي پرتاب هايتان نه مدت زمان بازي. زماني كه از اين تمرين در بازي هايتان استفاده مي كنيد، به پرتاب هايتان فكر نكنيد و جداگانه انتخاب نكنيد چراکه اين کار شما را بیشتر به اشتباه مي اندازد.
 

ترس از شكست ممنوع

به خوبی می دانید که بيشتر اوقات حتي بازيكنان حرفه اي هم پرتاب هايشان را گل نمي كنند. بنابراین باید ترس از گل نشدن پرتاب هايتان را كنار بگذاريد چراکه هر كسي ممكن است پرتابش گل نشود. ترس باعث اضطراب مي شود، اضطراب شما را عصبي مي كند و به دنبال آن بيشر پرتاب هايتان را از دست مي دهيد پس آرامش خود را حفظ كنيد. اگر عملكرد شما در پرتاب خوب نباشد اما همچنان مي توانيد به صورت ديگري به طور مثال در نقش مدافع با تيمتان همكاري داشته باشيد. همه چيز در عمل درست مي شود.
 
توجه خود را به یک چیز معطوف كنيد

ممكن است برخی اوقات به يك چیز توجه کنيد يعني زماني كه پرتاب هايتان بدون زحمت و راحت انجام مي شود و بازي كاملا حالت سرگرمي دارد. زماني كه شما در منطقه خود هستيد احساس كسي را داريد كه در حال پرواز كردن است بنابراین تلاش كنيد كه به اين موقعيت در بازي دست پيدا كنيد. تمركزتان بر روي پاك كردن ذهنتان از آشفتگي باشد. شما مجبور نيستيد در طول انجام بازی به کارهایی دیگر فکر کنید چرا که ذهنتان مشغول می شود و تمرکز خود را در طول بازی از دست می دهید.
 
آرامش خود را حفظ كنيد

زماني كه ذهنتان آسوده است بدنتان هم در آرامش خواهد بود و در زماني كه بدنتان در آرامش باشد پرتاب هايتان راحت تر و بهتر می شود. پس تمام تلاشتان را به كار بگيريد تا قبل از بازي به آرامش برسيد. سعي كنيد فكر كنيد، حتي بازيكنان حرفه اي هم قبل از بازي فكر مي كنند. براي فكر كردن خود را در شرايط مناسب قرار دهيد و در مكاني كاملا آرام بنشينيد. چشم هايتان را ببنديد و به ذهنتان استراحت بدهيد و توجه خود را به دم و بازدمتان معطوف كنيد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.