تاریخ: 2015-10-12 شناسه خبر: 12352

حضور افراد معلول در خانواده قایقرانی

فدراسیون قایقرانی

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ غلامرضا امینی روز دوشنبه درنشست مجمع انتخابات رییس هیات قایقرانی استان بوشهر افزود: با توجه به اینکه هم اکنون شمار بانوان ورزشکار رشته قایقرانی نسبت به مردان کمتر است، فدراسیون قایقرانی از ظرفیت این قشر در این رشته استفاده می کند.
وی بااشاره به کسب سهمیه بازیهای پارالمپیک به وسیله شهلا بهروزی راد نخستین بانوی قایقران دارای معلولیت ایران گفت: این ورزشکار درجریان برگزاری مسابقات جهانی قایقرانی آب های آرام در میلان ایتالیا، موفق شد ضمن قرار گرفتن در رده ششم جهان، سهمیه پارالمپیک در ماده پاراکانو را بدست آورد.
ماده پاراکانو برای نخستین بار در بازی های پارالمپیک 2016 به مجموعه مسابقه ها افزوده شده و نخستین نماینده کشورمان نیز در همین ماده به مصاف حریفان خواهد رفت.
امینی گفت: فدراسیون قایقرانی کشور تاکنون 40 مدال جهانی المپیک و آسیایی دارد و وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک به این فدراسیون تاکنون کمک و حمایت های خوبی داشته است.
وی یادآور شد: در مسابقات اینچوان نیز فدراسیون قایقرانی با کسب 9 مدال که مربوط به 11 استان کشور است بعد از کشتی بیشترین تعداد مدال ها را کسب کرد.
وی با تاکید بر کسب سهمیه گفت: از دی ماه 93 اردوهای زمستانی در اسپانیا و پرتغال و در چین برای حضور در مسابقات المپیک برگزار شده و امیدواریم در آبان و اردیبهشت 95 نیز بتوانیم سهمیه خوبی کسب کنیم.
امینی افزود : در این اردوها تیم های ملی ایران همراه با کشورهای صاحب نام این رشته به تمرین می پردازند و سطح آمادگی خود را به نحو مطلوب افزایش می دهند.
رییس فدراسیون قایقرانی کشور گفت: رشته قایقرانی یکی از رشته های پرمخاطب و پرطرفدار است که توسعه فعالیت های آن باید در دستور کار قرار گیرد.
امینی با بیان اینکه مربیان داخلی رشته قایقرانی جزو مربیان برجسته آسیا هستند یادآور شد: مدرسان ما ثابت کردند که ایرانیان می توانند در دنیا در رشته قایقرانی حرفی برای گفتن داشته باشند.
وی افزود: در همین راستا نیز چندی پیش ‘کتایون اشرف’ ضمن اینکه باید کلاسهایی طی کند برای تدریس به کشور آمریکا دعوت شده است.
رییس فدراسیون قایقرانی کشور در خصوص تجهیزات نیز گفت: در بخش تامین تجهیزات برای استان ها مشکلاتی داریم که تلاش می شود در این خصوص یار ادارت کل ورزش و جوانان در استان ها باشیم.
امینی گفت: امسال 100 فروند قایق برای استان ها خریداری و در بین استانها توزیع شده است.
وی بر استفاده از پتانسیل ها و ظرفیت های موجود در استان بوشهر از جمله منطقه دوم نیروی دریایی ارتش و سپاه و بنادر و دریانوردی برای تقویت رشته قایقرانی تاکید کرد.
امینی گفت: استان بوشهر در یک دوره زمانی قهرمان رشته قایقرانی در کشور بود ولی با از بین رفتن روحیه همدلی این عنوان را از دست داد که باتوجه به فراهم بودن شرایط باید این استان به جایگاه واقعی خود در این رشته دست یابد.
وی یادآورشد:به زودی به کمک مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر کلاس های مربیگری و داوری در این استان برگزار می شود.
امینی همچنین بر تقویت رشته قایقرانی به خصوص در رشته بادبانی در سواحل نیز تاکید کرد و گفت: بادبان های قایقرانی باید در استان ها اوج بگیرند.
دراین نشست مهدی زارعی به عنوان رییس هیات قایقرانی بوشهر انتخاب شد.

منبع:ایرنا

 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.