تاریخ: 2015-10-13 شناسه خبر: 12386

دشواري هاي يك قهرمان پومسه براي تحصيل

 تیم ملی پومسه بانوان

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ مرجان سلحشور امروز در گفت‌وگويي در اصفهان اظهار کرد: دانشجوی سال دوم رشته صنایع شیمی در دانشگاه دولتی فنی‌حرفه‌ای تهران هستم و به دلیل علاقه زیاد به درس خواندن، تحصیلات برای من یک درجه از تکواندو مهم‌تر است.

وی افزود: از 10 سالگی در ورزش تکواندو رشته پومسه (حرکات نمایشی فرم) شروع به فعالیت کردم و چهار سال است که به‌طور حرفه‌ای این ورزش را دنبال می‌کنم.

این ملی‌پوش تصریح کرد: مسابقات آسیایی ویتنام اولین تجربه من در سطح ملی بوده است که توانستم به طلای انفرادی و مدال طلای تیمی سه‌ نفره دست ‌یابم.

وی عنوان کرد: در رقابت‌های آسیایی نوجوانان در اندونزی طلای انفرادی و طلای تیمی دونفره را کسب کردم و سپس با حضور در مسابقات جهانی اندونزی موفق شدم طلای انفرادی و نقره تیمی دونفره را از آن خود کنم.

سلحشور به مسابقات آسیایی ازبکستان و کسب مدال طلای انفرادی در آن رقابت‌ها اشاره و تأکید کرد: تیرماه سال جاری به المپیک دانشجویان جهان در کره جنوبی اعزام شدم که توانستیم برنز تیمی سه‌نفره را دریافت کنیم.

وی با بیان اینکه سطح رقابت‌ها در المپیک دانشجویان جهان از مسابقات جهانی هم بالاتر و سخت‌تر بوده است، تأکید کرد: همان رقبایی که در مسابقات جهانی حضور داشتند به دلیل شرایط سنی و دانشجو بودن در المپیک دانشجویان هم شرکت کرده بودند به‌طوری‌که تیم کره از سایر تیم‌ها قوی‌تر ظاهر شد و همچنین اندونزی که با قدرت به این رقابت‌ها آمده بود، بازیکنانشان به‌خوبی خود را نشان دادند.

بازیکن تیم ملی تکواندو با اشاره به اینکه ما سعی می‌کنیم با کره رقابت داشته باشیم زیرا برای قدرتمند شدن همیشه به تیم‌های قوی‌تر از خودمان توجه داریم، یادآور شد: تیم ویتنام که همواره در جهانی به مقام نخست می‌رسید و ایران با یک‌صدم اختلاف از این تیم دوم می‌شد، در المپیک دانشجویان جهان ویتنام پنجم شد و نتوانست به هیچ مقامی دست پیدا کند.

وی بیان کرد: قبل از اعزام با تمرینات سخت در اردو به‌طور ذهنی فرض می‌کردیم در زمین مسابقه رودرروی حریفان سرسخت قرار گرفته‌ایم و با همین تصور در کره قبل از آغاز مسابقات از صبح مشغول تمرین بوده و با توکل به خدا و اعتماد به ‌نفس کامل وارد زمین مسابقه می‌شدیم و با توجه به سطح بالای رقابت‌ها نتیجه خوبی به دست آوردیم.

تمریناتم کمتر شده اما انگیزه‌ام برای کسب مدال کمتر نشده است

به گفته سلحشور شرایط تمرینی از نظر امکانات سالن در اردوی تیم ملی بسیار مطلوب و همه‌چیز خوب و رضایت‌بخش بوده است اما نکته مهم این است که زمان برگزاری اردو که یک ماه عنوان‌ شده مناسب نبوده است و اگر این زمان مانند سال‌های گذشته دو ماه یا بیشتر بود، می‌توانستند بهتر نتیجه بگیرند.

وی اظهار داشت: در حال حاضر که برای تحصیل در تهران هستم، تمریناتم نسبت به زمان حضور من در اصفهان کمتر شده زیرا دوری راه و بودن دانشگاه در تهران و باشگاه در اصفهان این مشکل را ایجاد کرده است.

ملی‌پوش تیم ملی تکواندوی بانوان خاطر نشان کرد: اگر محل تمریناتم و دانشگاه در یک شهر قرار داشت بهتر و راحت‌تر تمرین می‌کردم اما با توجه به اینکه تمریناتم کمتر شده، همچنان برای کسب مدال انگیزه دارم.

وی گفت: عضو تیم تکواندوی بانوان باشگاه ایران‌زمین زرین‌شهر هستم و زمانی که در اصفهان حضور دارم در هفته سه روز حدود سه ساعت تمرین می‌کنم و به هنگام نزدیک شدن به مسابقات انتخابی تیم ملی تمرینات هر روز صورت می‌گیرد و قبل از آغاز مسابقات ملی وارد اردو شده و تمرینات را ادامه می‌دهیم.

سلحشور تأکید کرد: من قبل از ورود به دانشگاه در هنرستان فنی‌وحرفه‌ای دانش‌آموز ممتازی بودم و اعتقاد دارم ورزش کردن نه‌تنها مانعی سر راه تحصیلات نیست بلکه فرد را برای درس خواندن بانشاط‌تر می‌کند.

به گفته وی، هر فردی با تلاش و برنامه‌ریزی می‌تواند به تمام خواسته‌هایش برسد و درس خواندن به‌هیچ‌ عنوان جلو پیشرفت ورزشی را نمی‌گیرد و به عبارتی خواستن توانستن است.

وی ادامه داد: در تکواندو پومسه المپیکی نیست اما انتظار دارم همانند مبارزه به آن توجه بیشتری شود و می‌خواهم از مسئولان ورزش استان اصفهان، رئیس هیئت و مربیان مهسا و مهناز مردانی تشکر و قدردانی کنم که با زحمات خود سطح عملکرد من را از پایین‌ترین درجه کمربند آبی به قرمز و سپس به مشکی ارتقا دادند به‌طوری‌که هم‌اکنون دارای درجه بالای کمربند مشکی دان 2 بوده و رسیدن به چنین سطحی را مدیون توجه اساتیدم هستم.

منبع:فارس

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.