تاریخ: 2015-10-13 شناسه خبر: 12437

سیاوشی: از حریفم ترسیدم، باختم

جودوبه گزارش سایت ورزش بانوان؛ لیلا سیاوشی، جودوکار تیم ملی نوجوانان کشورمان که به تازگی مدال برنز رقابت های قهرمانی نوجوانان  آسیا را از آن خود کرده است در گفت گو با خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: سال گذشته در هنگ كنگ هیچ مدالی کسب نکردم به همین دلیل از ابتداي اردوهاي امسال تلاش بسیاری كردم تا با آمادگى لازم و استفاده از تجربيات دوره قبل در مسابقات آسیایی به مدال برسم.

وی افزود: اردوهاي بسيار خوبي را پشت سر گذاشتيم، سه ماه پی در پی در اردو بودیم و  سليمي مربي تيم هم خيلي تلاش كرد تا همه ورزشکاران با انجام بهترين تمرينات در شرايط خوبي به ديدار رقباي خود بروند.

سیاوشی درباره سطح رقابت های آسیایی نیز توضیح داد: در این دوره از رقابت ها نفراتی با رنکینگ اول تا سوم جهان حضور داشتند و ملی پوشان هندی به دلیل اینکه  از مربیان چینی برای هدایت تیم های خود استفاده کرده بودند خیلی خوب ظاهر شدند. این موضوع خود موجب بالا بودن سطح فنی این رقابت ها شد.

وی  همچنین درباره عملکرد خود در این مسابقات اضافه کرد: من در وزن ٤٨ كيلوگرم دور اول استراحت داشتم و دور دوم نماينده تركمنستان را ضربه فني كردم. در دور سوم نیز به چين تايپه باختم و در جدول شانس مجدد نماينده هند را با ضربه فني شكست دادم و برنز آسیا را گرفتم.

دارنده مدال برنز آسیا در مورد علت شکستش مقابل حریف چینی نیز توضیح داد: قبل از آغاز مسابقه نیمه نهایی  کادر فنی نکات لازم را درباره اینکه حریف چینی جز قهرمانان صاحب نام است به من داده بود  اما به دلیل  آن که نتواستم بر استرسی که از نام حریفم داشتم غلبه کنم متحمل شکست شدم در حالی که از لحاظ فنی با رقیبم برابری می کردم.

وی همچنین درباره حمایت فدراسیون از بخش  بانوان گفت: من 5 سال است که در خدمت تیم ملی هستم  و می دانم که در سال های گذشته حمایت خوبی ازبانوان نمی شد. در طول سال های اخیر فدراسیون امکانات خوبی کسب را حتی در اختیار تیم نوجوانان قرار می دهد. رئیس فدراسیون نیز برای بهبود اوضاع بانوان تلاش های بسیاری کرده است.

سیاوشی در پایان اظهار داشت: اين اولين مدال آسبايي من بود و تجربه بالایي كسب كردم. امیدوارم بتوانم براي سال آينده  با انجام  تمرینات سخت بتوانم به مدال طلا برسم که برای تحقق این امر باید در مسابقات برون مرزی بیشتری شرکت کنیم چون ما  در سال فقط یک بار آن هم به مسابقات آسیایی اعزام می شویم.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.