تاریخ: 2015-10-14 شناسه خبر: 12470

مسابقات جودو قهرمانی آسیا

جودوبه گزارش سایت ورزش بانوان؛ مسابقات قهرمانی جودو جوانان و نوچوانان آسیا در بانکوک تایلند برگزار شد و نمایندگان ایران در بخش بانوان با کسب یک مدال برنز نوجوانان به کار خود پایان دادند.

به این ترتیب لیلا سیاوشی نخستین نماینده ایران در وزن 48- کیلوگرم بود که در دور نخست با استراحت رو به رو شد و سپس “کاکاریوف” از ترکمنستان را با ضربه فنی از پیش رو برداشت و به نیمه نهایی صعود کرد.

سیاوشی در این مرحله با یک اخطار به نماینده چین تایپه باخت و به گروه بازنده ها رفت. او در جدال برای کسب مدال برنز حریف هندی خود را با ضربه فنی  از پیش رو برداشت و روی سکوی سوم ایستاد.

دو نماینده دیگر ایران در این قسمت در وزن ۵۷- کیلوگرم نگین نظری و مریم بربط در وزن 70 کیلوگرم بودند بود که در دور نخست استراحت داشتند و سپس به ترتیب مقابل جودو کارانی از هند و مغولستان نتیجه را واگذار کردند و به جدول بازنده ها رفتند که دراین مرحله هر دو مقابل رقبای خود به پیروزی رسیدند در حالی که شانس مدال برنز برای هر دو نماینده کشورمان بود اما نظری و بربط از پس حریفان خود در مرحله رده بندی بر نیامدند و به مقام پنجمی آسیا بسنده کردند.

رقابت های جوانان نیز در وزن 52- کیلوگرم صدیقه قاسم زاده در دور نخست “گان زوریچ” از مغولستان را شکست داد و سپس به قزاقستان باخت. او در گروه بازنده نیز به نماینده هنگ کنگ باخت و عنوان هفتم این دوره از مسابقات را از آن خود کرد.

زهرا نادری هم دیگر نماینده ایران بود که نتیجه را به حریف تایلندی خود واگذار کرد و به گروه بازنده ها ملحق شد.

وی در جدال برای کسب مدال برنز به مصاف جودوکاری از مغولستان رفت و در حالی که تا ثانیه های پایانی از حریف خود پیش بود با واگذاری نتیجه بازنده شد.

در ادامه این مسابقات نیز زهرا باقری، نماینده وزن 78- کیلوگرم ایران در این دوره از رقابت ها با یک دور استراحت به مصاف حریفی از هنگ کنگ رفت و پس از پیروزی مقابل او راهی مرحله نیمه نهایی شد.

وی در این مرحله مقابل “یاماموتو” قرار گرفت و نتیجه را به این حریف ژاپنی خود واگذار کرد.

باقری برای کسب مدال برنز به مصاف حریف قرقیزستانی رفت و نتیجه این دیدار را نیز به حریفش واگذار کرد و از کسب مدال باز ماند.

پیش از این فاطمه آقاجانی، نماینده کشورمان در وزن 63- کیلوگرم پس از پیروزی در دور نخست، دور دوم مقابل “کیم جین” از کره‌شمالی باخت و در گروه شانس مجدد با واگذاری نتیجه به  «هسیائو» از چین تایپه هفتم شد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.