تاریخ: 2015-10-15 شناسه خبر: 12566

مهارت خلبان ایرانی، جان 426 مسافر را نجات داد+تصاویر

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ این هواپیمای شرکت هواپیمایی ماهان که صبح امروز از تهران به بندرعباس عازم بود،  به دلیل نقص فنی در فرودگاه مهرآباد فرود اضطراری کرد. این هواپیما که از نوع بوئینگ ۷۴۷ بود، به دلیل از دست دادن یک موتور خود مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه مهرآباد شد.

هواپیما با کرو پروازی و مسافران در مجموع 426 سرنشین داشت که خوشبختانه هیچ آسیبی به آنها وارد نشده است.

گزارشها تایید می کند که تمامی مسافران این هواپیما در سلامت هستند.

قطعاتی از موتور شماره ۳ از هواپیما جدا شد

گفته می شود قطعاتی از موتور شماره ۳ که از هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ جدا شده بود، در حوالی اسلامشهر پیدا شده است.

یک منبع آگاه در گفت‌وگو با تسنیم خبر سقوط موتور یک هواپیما حوالی اسلامشهر را تأیید کرد و گفت: صبح امروز این اتفاق به نیروهای امدادی مربوطه اطلاع‌ داده شد و آنها در محل حادثه حضور یافتند.

در همین حال،  معاون تعمیرات و مهندسی خط پرواز شرکت هواپیمایی ماهان با اشاره به جزئیات فرود اضطراری هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ در فرودگاه مهرآباد، گفت: در زمان پرواز قطعه‌ای از موتور شماره ۳ هواپیما جدا شد.

فرامرز سروی به مهر گفت: این هواپیما صبح امروز دقایقی پس از پرواز به سمت بندر عباس، با مشکل فنی مواجه شد که بلافاصله خلبان متوجه این موضوع شد و هواپیما را سالم به فرودگاه بازگرداند.

وی با اشاره به اینکه در زمان پرواز قطعه‌ای از موتور شماره ۳ هواپیما جدا شد، افزود: پس از این اتفاق، خلبان هواپیما را به سمت فرودگاه هدایت کرد و به سلامت به زمین نشست. در ادامه مسافران از این هواپیما پیاده و با هواپیمای دیگری عازم بندرعباس شدند.

معاون تعمیرات و مهندسی خط پرواز شرکت هواپیمایی ماهان ادامه داد: به محض تامین قطعات، این هواپیما وارد خط پرواز می شود و مشکل خاصی برای این هواپیما به وجود نیامده است.

اجازه فرود بلافاصله پس از پرواز

همچنین یک مقام مسئول فرودگاه مهرآباد به فارس گفت: خلبان این پرواز بلافاصله پس از بروز این مشکل، از فرودگاه اجازه برگشت می‌‌خواهد که مجوز فرود آن در باند فرودگاه مهرآباد صادر می‌شود.

این مقام مسئول مهرآباد ادامه داد: خلبان‌ پس از اخذ مجوز برگشت، در باند 29 چپ مهرآباد به زمین می‌نشیند؛ مسافران حدود 10 دقیقه در هواپیما روی باند 29 چپ منتظر می‌مانند.

وی با بیان اینکه شرکت هواپیمایی ماهان‌ نسبت به اختصاص هواپیمای جایگزین (BACK UP) اقدام می‌کند، گفت: مسافران این پرواز با شماره پرواز 4541 با هواپیمای جدید در ساعت 11:13 دقیقه از تهران به بندرعباس اعزام می‌شوند.

وی درباره تشریح نقص فنی به وجود آمده در موتور بوئینگ 747 ماهان گفت که بررسی این مورد در حیطه اختیارات کمیسیون برسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری است.

هواپیماسقوطخلبان

 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.