تاریخ: 2015-10-31 شناسه خبر: 13217

سکوهای نخست جهان را نشانه رفته ایم

یم بانوان ایران تاکنون در سه دوره از مسابقات جهانی شرکت کزده است اما تنها درسال ۸۸ موفق به کسب عنوان سومی جهان در اوکراین شده است.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ هشتمین دوره از مسابقات قهرمانی او-اسپرت جهان از پنجم آذرماه به میزبانی شهر آنتالیا ترکیه آغاز می شود.

محمد قاسم منوچهری رئیس انجمن او اسپرت در خصوص این مسابقات به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: تیم بانوان ایران تاکنون در سه دوره از مسابقات جهانی شرکت کزده است اما تنها درسال ۸۸ موفق به کسب عنوان سومی جهان در اوکراین شده است.

وی ادامه داد: این مسابقات در دو بخش هنری عبور از موانع و حرکات ورزشی  رشته ایساتیس تک ستاره و دو ستاره برگزار می شود، در بخش رزمی نیز ورزشکاران در رشته های اسپدان و اهمتان روز تاتامی خواهند رفت.

منوچهری در خصوص نفرات اعزامی به رقابت های قهرمانی جهان در آنتالیا توضیح داد: تیم ملی بانوان او-اسپرت در دو بخش هنری و رزمی با ترکیب ۱۵ ورزشکار از استان های اصفهان، همدان، سمنان، تهران و یزد به این پیکارها اعزام خواهند شد.

وی تصریح کرد: تیم ملی ایران با پنج ورزشکار در بخش هنری ایساتیس، هفت رزمی کار در بخش رزمی  و سه  بازیکن نیز در ماده اسپدان، دو مربی و سه داور نیز به این رقابت ها اعزام می شوند.

رئیس انجمن او-اسپرت درباره سطح آمادگی ورزشکاران اظهار کرد: ملی پوشان او اسپرت ایران تا کنون دو دوره  اردوی آمادگی را پشت سر گذاشتند، این اردو ها در شهرهای اصفهان و یزد برگزار شده است.

وی افزود: باتوجه به اردوهای فشرده ای که تیم ملی بانوان پشت سرگذاشته است و همچنین امکانات مناسب و کادر فنی قوی که در اختیار آن ها بود، انتظار داریم امسال سکوهای نخست رقابت ها را از آن خود کنند.

دبیر کل فدراسیون جهانی او-اسپرت  در خصوص  رقبای اصلی تیم ایران در این رقابت ها خاطر نشان کرد: از تیم های قدرتمند این مسابقات می توان به تیم  کشور میزبان ( ترکیه)، رومانی، آذربایجان و  از کشورهای آسیایی  به قطر، عمان، افغانستان، سوریه، لبنان ، کویت و عراق اشاره کرد.

منوچهری همچنین توضیح داد: بخشی از هزینه های این مسابقات را فدراسیون ورزش های رزمی و مابقی آن را از طریق اسپانسر پرداخت می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *