تاریخ: 2015-06-17 شناسه خبر: 134

سرطان‌ها درمان‌پذیرند

تورج جلالیان ، اظهار کرد: نظام سلامت کشور امسال با رویکرد ویژه‌ای به سراغ مبارزه با سرطان رفته است، لذا افزایش آگاهی و جلب مشارکت مردم در خصوص قابل‌ پیشگیری بودن سرطان و شیوه‌های آن و جلب مشارکت سیاست‌گذاران و مجریان سلامت (درون و برون‌بخشی) در کنترل عوامل خطر سرطان مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: طبق اسناد سازمان جهانی بهداشت، از 40 درصد سرطان‌ها می‌توان پیشگیری کرد و مواردی هم که قابل ‌پیشگیری نیستند، اگر در سایه خودمراقبتی، نگاه امیدوارانه به اثربخشی روش‌های تشخیصی و درمانی داده شوند، درمان‌پذیرترند، لذا خودمراقبتی در جامعه حائز اهمیت است و افراد باید به آن توجه کنند.

جلالیان تصریح کرد: علائم هشداردهنده سرطان را بشناسید. هر چه سرطان زودتر تشخیص داده شود، درمان‌پذیرتر است. همچنین زندگی روانی، معنوی و اجتماعی سالم، یعنی ابتلای کمتر به سرطان؛ خود و دیگران را دوست بدارید، باورهای نادرست را کنار بگذارید و به دیگران امید بدهید. دست‌کم نیمی از سرطان‌ها درمان‌پذیرند، سرطان بیماری سنین بالا است، گاهی اما زمینه ارثی شروع سرطان را جلو می‌اندازد، به همین جهت پیشگیری مؤثرترین و مقرون ‌به ‌صرفه‌ترین شیوه مبارزه با سرطان است که آن را در اولویت قرار داده‌ایم.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.