تاریخ: 2015-11-16 شناسه خبر: 13423

ونکی: آینده بولینگ بانوان در گرو واردات تجهیزات استاندارد

بولینگ

سطح بولینگ ایران نسبت به سایر کشور های دنیا پایین است و اختلاف زیادی در دو بخش بانوان و آقایان وجود ندارد

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ مریم ونکی بانوی بولینگ باز کشورمان که توانسته بود با پیروز بر خدیجه نعامی سهمیه مسابقات جهانی آمریکا را به دست آورد. اما به دلیل بالا بودن هزینه سفر  از شرکت در مسابقات  انصراف داد.

ونکی در خصوص عدم حضورش در مسابقات جهانی آمریکا به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: با اینکه توانستم در مسابقات انتخابی که فدراسیون بولینگ، بولس و بیلیارد برگزار کرد سهمیه حضور در مسابقات جهانی آمریکا را به دست آورم اما به دلیل بالا بودن هزینه های سفر نتوانستم در این رقابت ها حاضر شوم.

وی ادامه داد: هزینه شرکت در مسابقات برون مرزی برعهده بازیکنان است و من نیز شرایط پرداخت مبالغ این سفر را نداشتم و فدراسیون نیز بودجه لازم برای اعزام ورزشکاران به این مسابقات ندارد این در حالی است که سال گذشته توانستم در مسابقات جهانی که در استرالیا برگزار شد به تنهایی رتبه جهانی تیم ملی بولینگ را از رتبه ۷۷ به جایگاه ۵۰ جهان برسانم امسال نیز با تمریناتی که پشت سر گذاشتم می توانستم نتایج خوبی کسب کنم.

وی افزود: تیم آقایان هم که قرار بود راهی آمریکا شود به دلیل عدم صدور روادید از حضور در مسابقات جهانی باز ماند.

بازیکن تیم ملی بولینگ ایران اذعان داشت: اگر شرایط سفرم محیا می شد مشکل ویزا هم نداشتم، ورزشکارانی که سابقه حضور در مسابقات جهانی بولینگ را دارند مشکل دریافت روادید نخواهند داشت.

مریم ونکی با اشاره بر اینکه سطح بولینگ ایران نسبت به سایر کشور های دنیا پایین است توضیح داد: اختلاف زیادی در دو بخش بانوان و آقایان وجود ندارد، بولینگ از ورزش های است که لازمه پیشرفت در آن وجود تجهیزات لازم برای ورزشکاران است و کشور ما نیز از لحاظ امکانات دچار مشکل است. متاسفانه سطح امکاناتی که برای ورزشکاران در ایران وجود دارد، به هیچ وجه قابل قیاس با کشور های اروپایی و آمریکایی نیست، کیفت تجهیزات که در اختیار داریم از کشور هایی  گمنام در بولینگ پایین تر است.

وی افزود: متاسفانه فدراسیون فقط توان برگزاری مسابقات داخلی را دارد و از پس برگزاری تورنمنت های بین المللی برنمی آید.

ونکی اظهار کرد: این مسابقاتی که در داخل کشور برگزار می شود نیز در سطح حرفه ای نیست، بازیکنانی که خروجی این لیگ محسوب می شوند توان رقابت با ورزشکاران خارجی را ندارند.

وی  با بیان این اینکه تنها کسانی که علاقمند به ورزش بولینگ هستند در آن پیشرفت خواهند کرد گفت: علاقه شخصی ام موجب شد تا با به سمت بولینگ بروم پنج سال است که عضو تیم ملی بولینگ هستم و تمریناتم را به طور مستمر انجام می دهم و سعی می کنم با این شرایط بدی که در فدراسیون بولینگ موجود است خودم را از لحاظ تکینیکی به بولینگ روز دنیا برسانم.

ونکی تاکید کرد: اگر افراد مسئول با جذب اسپانسر مسئولیت بخشی از هزینه‌های مسابقات را برعهده بگیرند آقایان و بانوان مستعد می‌توانند با آرامش بیشتری درمیادین داخلی و خارجی رشد کنند.

وی در پایان در خصوص آینده بولینگ بانوان اظهار کرد: پایین بودن سطح بولینگ به بانوان اختصاص ندارد و در بخش آقایان نیز شاهد این موضوع هستیم متاسفانه به دلیل کمبود تجهیزات بولینگ در کشور شاهد رشد و توسعه کمتر این رشته بودیم و اگر تجهیزات خوب و استاندارد وارد کشور شود به علاوه همگانی شدن این رشته به آینده بولینگ بانوان می توان امیدوار بود.

یک پاسخ به “ونکی: آینده بولینگ بانوان در گرو واردات تجهیزات استاندارد”

  1. نویسنده این متن کیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *