تاریخ: 2015-06-17 شناسه خبر: 136

6 اصل مهم در خرید کت و شلوار

مدآنلاین: برای خرید کت شلوار رعایت برخی از اصول بسیار ضروری و لازم است. کت شلوار باید به معنای واقعی و به اصطلاح تن‌خور خوبی داشته باشد. تنگی یا گشادی کت یا شلوار، افتاده نبودن در قسمت شانه و … از جمله اصولی است که رد این زمینه باید رعایت شود. در اینجا به 6 قانون و اصل برای انتخاب و خرید کت شلوار اشاره می‌کنیم.

– قانون اول: کت را معیار انتخاب قرار دهید
هنگام خرید کت و شلوار هیچ وقت نباید شلوار را معیار قرار دهید. اگر شلوار به تن شما خوب و بی‌عیب باشد، دلیل خوش پوش بودن کت نیست. از سوی دیگر امکان دخل و تصرف،  تنگ یا گشاد کردن شلوار به مراتب راحت‌تر از کت است.

– قانون دوم: به شانه‌ها دقت کنید
بعد از پوشیدن کت، در نخستین قدم به شانه‌ها دقت کنید. مهمترین قسمت در یک کت مردانه شانه و سرشانه است که باید بی‌عیب باشد و بدون کشیدگی یا چین و چروک روی بدن قرار گیرد.

– قانون سوم: نظم ریز
تعیین قد آستین اصولی دارد. آستین کت جایی تمام می‌شود که دست شروع می‌شود، پیراهن هم باید نیم سانت از آستین کت بیرون بیاید. میزان خروج آستین پیراهن از کت نباید از یک و نیم سانتی متر بیشتر شود.

– قانون چهارم: راز زیبایی در نگاه اول
برای اینکه از قد مناسب شلوار مردانه خود مطمئن شوید، این قانون کلی را به خاطر بسپارید: رابطه مستقیمی بین قد و پهنای شلوار وچود دارد یعنی هر چه شلوار گشادتر شود، قد هم افزایش پیدا می‌کند. اگر سراغ کتی با شلوار کلاسیک رفته‌اید، بهتر است از روش فروشندگان استفاده کنید، آنها قد شلوار را از پشت تا وسط پاشنه کفش اندازه می‌گیرند. حواس‌تان باشد، اگر می‌خواهید قد شلوار تا قوزک پا بالا بیاید، مدل شلوار حتما باید تنگ باشد.
 

– قانون پنجم: هماهنگی؛ کلید ماجرا
ما اغلب هنگام کنار هم چیدن کت، شلوار و پبراهن به هماهنگی آنها از لحاظ رنگ و طرح دقت می کنیم اما یادتان باشد، تناسب آنها از نظر جنس هم ضروری است. کت و شلوار پشمی زمستانی را با پیراهن تمام نخ نپوشید؛ این ترکیب نامتوازن، زیبایی ست شما را بر هم می‌زند. انتخاب کلاسیک، کت و شلوارهای پشم و نخ معمولی با پیراهن‌های مرسوم مردانه است. اگر سراغ شلوارهای تابستانی یا زمستانی رفتید، حتما از پیراهن مناسب آنها استفاده کنید.
 

– قانون ششم: کفش و جوراب هم ست شود
کار همین جا تمام نمی‌شود، باید وسواس‌تان را تا انتخاب کفش و جوراب هم ادامه دهید تا ست شما کامل و بی‌نقص از آب دربیاید. برای کت و شلوارهای مشکی و رسمی بهترین انتخاب کفش مشکی و رسمی است. در این شرایط حتما از جوراب مشکی استفاده کنید. در بقیه موارد و زمانی که از کت، شلوار و کفش رنگی استفاده می‌کنید، مطمئن‌ترین روش هماهنگ کردن رنگ جوراب با شلوار است.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.