تاریخ: 2016-01-04 شناسه خبر: 14222

با پایان رقابت های جهانی رول بال به میزبانی هند؛

ملک خویان: از عملکرد بازیکنانم بسیار راضی بودم

رقابت های جهانی رول بال بانوان، که به میزبانی هندوستان برگزار شد، با کسب عنوان سومی بانوان کشورمان در اولین حضورشان در تورنمنت های بین المللی به پایان رسید.

تیم ملی رول بال بانوان

تیم ملی رول بال بانوان

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ رقابت های جهانی رول بال بانوان، که به میزبانی هندوستان برگزار شد، با کسب عنوان سومی بانوان کشورمان در اولین حضورشان در تورنمنت های بین المللی به پایان رسید.

بهاره ملک خویان، سرمربی تیم ملی رول بال بانوان کشورمان در این خصوص به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: رقابت های رول بال بانوان در هند، مسابقات بسیار سختی بود؛ تیم ها نسبت به دوره های گذشته پیشرفت چشمگیری داشتند و از سطح انتظار ما بالاتر بودند. در بخش بانوان ۱۲ تیم حضور داشتند، که به صورت دوگروه ۶ تایی تقسیم بندی شده بودند. در گروه ما چهار تیم قوی ایران، آرژانتین، لیتوانی و کنیا حضور داشتند.

وی همچنین ادامه داد: از دید من قدرترین حریفی که برای سال های آینده با آن روبه رو هستیم، تیم کنیا است که قهرمان این دوره از رقابت ها هم شد. تیم های لاتویا و آرژانتین هم فوق العاده بودند. ضمنا این نوید را می دهم که هند جزو تیم هایی است که به زودی پشت سر گذاشته شود.

سرمربی تیم رول بال بانوان اشاره کرد: کیفیت برگزاری مسابقات جهانی رول بال به میزبانی هند خوب بود. استادیوم برگزاری مسابقات به نحوی بزرگ بود که با وجود ۳۰ تیم در بخش آقایان و ۱۲ تیم در بخش بانوان دیدارها بدون تاخیر برگزار می شدند.

ملک خویان خاطر نشان کرد: مشکلی که بازیکنان تیم ملی رول بال بانوان کشورمان در هند با آن روبه رو بودند، متناسب نبودن سلیقه ی تغذیه ای ایرانی ها با غذاهای پر ادویه ی هندی بود، که در آنجا تدارک دیده بودند. همین مسئله باعث ضعیف شدن بدن بچه ها شد. البته این نکته را هم بگویم که تیم های اروپایی و آفریقایی با غذاهایی که در هتل سرو می شد مشکلی نداشتند.

وی در خصوص عملکرد بازیکنانش گفت: از عملکرد بازیکنانم راضی بودم به نظر من آنها فوق العاده بازی کردند و خیلی بیشتر از سطح انتظار ما بودند. چراکه ما تا زمان شروع رقابت های رول بال فقط یک اردو در بخش بانوان داشتیم و دو روز زودتر برای تمرین عازم هندوستان شدیم بازیکنان هم در این زمان کوتاه هماهنگی خوبی پیدا کردند. در دیداری که با هند داشتیم مربی این تیم بعد از پایان بازی به ما گفت: ” از نظر ما شما برنده واقعی این دیدار هستید من به بازیکنان خودم نمره ۱۹ و به بازیکنان شما ۲۰ می دهم ” .

سرمربی تیم رول بال بانوان در خصوص داوری ها افزود: از داوری در این رقابت ها ناراضی بودیم. در دیدارها خطاهایی که روی بازیکنان ما انجام می شد را به حساب نمیاوردند این مسئله بر روحیه بچه ها تاثیر گذاشت. رول بال بازی ای کاملا دوستانه است و نباید برخوردی بین بازیکنان باشد اما در این دیدارها بچه های ما کتک می خوردند.

هندی ها نیز از شرایط میزبانی به نفع خودشان در رابطه با همه تیم ها استفاده کردند. توپ جمع کن های اطراف زمین تنها برای تیم هند توپ ها را پرتاب می کردند.

سرمربی تیم رول بال بانوان با سپاس از انجمن اسلامی ایرانیان و همچنین فدراسیون اسکیت عنوان کرد: فدراسیون تلاش های بسیاری کرد تا این تیم مجوز حضور در رقابت های جهانی را بگیرد. حضور در این مسابقات برای تیم کشورمان که تنها پنج ماه است شروع به کار کرده، کار آسانی نبود که با کمک فدراسیون عملی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *