تاریخ: 2016-01-18 شناسه خبر: 15029

با پایان نخستین اردوی انتخابی تیم ملی فوتبال دختران زیر 16 سال؛

مهینی: هدفمان حضور جدی‌تر دختران فوتبالیست در مسابقات قهرمانی آسیاست

هدف از تشکیل اردو های انتخابی تیم ملی دختران زیر 16 سال حضور جدی تر در مسابقات آسیایی است.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ اردوی انتخابی تیم ملی فوتبال زیر ۱۶ سال دختران که از روز پنجشنبه ۲۴ دی ماه در آکادمی فوتبال آغاز شده بود روز گذشته به پایان رسید.

شادی مهینی، سرمربی تیم ملی فوتبال دختران زیر ۱۶ سال در خصوص این اردو سه روزه به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: بر اساس برنامه ریزی هایی که فدراسیون فوتبال تدوین کرده، قرار است در چهار اردو استعداد یابی سه روزه نفرات ثابت تیم ملی را انتخاب کنیم، اردویی که روز گذشته به پایان رسید نخستین مرحله انتخابی دختران فوتبالیست بود.

وی افزود: بازیکنان دعوت شده به این اردوها منتخبین مسابقات آموزش و پرورش یا مسابقات انتخابی ها هستند که در شهر یا استانشان بررگزار شده است.

سرمربی تیم فوتبال زیر۱۶ سال دختران درباره نحوه شناسایی این نفرات نیز تصریح کرد: فوتبالیست های نوجوان یا از طریق نظارت مستقیم خودم یا همکارانم شناخته شده و وارد این اردوها شده اند.

وی اظهار داشت: در این اردوها همانند دور اول از بازیکنان تست های آمادگی جسمانی، تست های تکنیکی و تا حدوی کارهای تاکتیکی آنان برآورد می شود.

مهینی در پاسخ به این پرسش که سطح اولین اردو انتخابی چگونه بود، اظهار کرد: بازیکنان دعوت شده ازلحاظ تکنیکی سطح خوبی داشتند چرا که اینان نفرات برتر آموزشگاه ها هستند اما از نظر چابکی و فیزیکی کیفیت لازم را در تست های آمادگی نداشتند که البته این مسئله را می توان با انجام تمرینات بیشتر تا حدودی رفع کرد.

وی افزود : سعی داریم تمامی نفراتی را که در این چهار اردو حاضر می شوند در سه سطح مختلف تقسیم کنیم تا در پایان آخرین اردو که از ۲۸ اسفند ماه آغاز می شود از میان نفراتی که استعداد یابی شدند و همچنین تعدادی از بازیکنان تیم دختران زیر ۱۴ سال که سنشان به این رده می رسد، ملی پوشان را انتخاب کنیم.

مهینی با بیان به اینکه هدف از تشکیل این اردو ها حضور جدی تر در مسابقات آسیایی است اعلام کرد: با مشخص شدن نفرات ثابت تیم ملی، بازیکنان را برای شرکت در مسابقات انتخابی قهرمانی دختران زیر ۱۶ سال آسیا آماده خواهیم کرد.

گفتنی است مراحل بعدی اردوهای انتخابی دختران زیر ۱۶ سال به ترتیب ۳۰ تا دوم بهمن ماه ، ۱۶ تا ۲۰ بهمن و همچنین آخرین مرحله این اردو ۲۸ بهمن ماه تا ۵ اسفند برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *