تاریخ: 2015-07-01 شناسه خبر: 1743

قوانین ساده برای شیک‌پوشی مردانه

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ خیلی‌ها معتقدند این قضاوت درست نیست، اما در بیشتر موارد اتفاق می‌افتد و به صورت عادت در ذهن همه ما حک شده است. خیلی از مردمان هم عزای همیشگی شان این است که کدام کت را با کدام شلوار هماهنگ کنند و با کفش مشکی‌شان کدام جوراب را به پا کنند. نه! شما آقایان، خوش تیپ بشو نیستید مگر اینکه قواعد بازی را بلد باشید. قواعد خوش‌پوش شدن در دستان ماست. شما می‌توانید آنها را با دقت بخوانید وعمل کنید. به هر حال همه مردان همه چیزدان نیستند. به طور کلی درنگاه اول، اطرافیان، رنگ پوست، سن و قد شما را زیر ذره بین می‌برند و بعد هم ظاهر و تیپ و نحوه صحبت کردن شما را درنظر می‌گیرند.

 

برای بسیاری از این موارد نمی‌توان کاری کرد، اما ظاهر و نحوه لباس پوشیدن از جمله مواردی است که می‌توانید براحتی تغییرش بدهید و بهترش کنید. می‌دانستید که هر مردی اشتباهاتی را در ظاهرش دارد که اگر رعایت کند، براحتی می‌تواند خوش‌پوش به حساب آید؟ بیایید با هم این اشتباهات را بررسی کنیم.

 


من پیراهن آستین کوتاه می‌پوشم
مد وپوشاک نوشت: کمی فکر کنید… انکار هم نکنید! حتما بارها شده که در میهمانی‌های شب و رسمی پیراهن آستین کوتاه پوشیده‌اید. اگر در همان میهمانی کمی دقت می‌کردید، می‌دیدید که به غیر از شما پسربچه‌های زیر 12 سال هم پیراهن‌های آستین کوتاه به تن دارند؛ بله، اشکال ماجرا درست همین جاست! یکی از اشتباهات رایج مردان در مورد ظاهرشان همین پیراهن‌های آستین کوتاهی است که خیلی هم به آن علاقه دارند. ولی شما اگر می‌خواهید که به عنوان یک مرد خوش‌پوش ظاهر شوید، بهتر است این نکته را به خاطر بسپارید که هیچ وقت در میهمانی‌های رسمی با پیراهن آستین کوتاه ظاهر نشوید. شما می‌توانید این پیراهن‌ها را در میهمانی‌های صبح وعصر و در مراوده‌های ساده و غیررسمی به تن کنید. در آن صورت پوشیدن یک شلوار پارچه‌ای با دوخت اسپرت یا یک شلوار کتان بهترین انتخاب است. در میهمانی‌های رسمی بهتر است که از پیراهن‌های آستین بلند آن هم زیر کت و شلوار شیک استفاده کنید.

کفش‌هایم تمیز نیست

قوانین شیک پوشی آقایان

همین الان یک نگاه به کفش‌های‌تان بیاندازید. خجالت آوراست. می‌بینید؟ کفش‌های تان خاکی وکثیف است! برای همین است که نمی‌شود به شما صفت«خوش تیپ» داد. مردهایی که همیشه کفش‌های‌شان کثیف و واکس نخورده است، نامنظم و شلخته به حساب می‌آیند. پس یکی از اولین قدم‌ها در خوش تیپ شدن همین است که حواس‌تان به کفش‌ها باشد. یک آقای خوش‌پوش همیشه کفش‌های تمیز و واکس خورده به پا دارد. در ضمن باید یادتان باشد که کفش‌های شما باید متناسب با ظاهرتان باشد. یعنی اگر کت و شلوار به پا کرده‌اید حتما باید از کفش کلاسیک و بنددار استفاده کنید. حالا اگر به تصمیم خودتان باشد، لابد با تیپ اسپرت و روزانه‌تان، همان کفش را به پا می‌کنید… دست بردارید! شما قرار است خوش تیپ باشید!


کمربندم با کفشم هماهنگ نیست
مرحله بعدی برای اینکه بدانید آدم خوش‌لباسی هستید یا نه، این است که‌ نگاهی به کمربندتان بیاندازید. خب نظرتان چیست؟ آیا کمربندتان سالم و تمیز است؟ آیا رنگ و جنس آن با رنگ و جنس کفشی که به پا دارید، هماهنگ است؟ یک اقای خوش‌تیپ همیشه باید در این مورد دقت کند. هماهنگی کفش وکمربند برای مردان درست مثل هماهنگی کیف و کفش خانم‌هاست. یادتان باشد که اگر می‌خواهید خیلی خوش‌تیپ‌تر به نظر برسید، می‌توانید رنگ بند ساعت و کیف پول‌تان را هم با آنها هماهنگ کنید. آن وقت دیگر در زمینه خوش لباسی دکترای افتخاری به شماتعلق می‌گیرد.


با کت و شلوارم کنار نمی‌آیم

قوانین شیک پوشی آقایان

شما باید کم کم یاد بگیرید که با کت وشلوارهای‌تان به درستی کنار بیایید. می‌دانید یعنی چه؟ یعنی اینکه بدانید هر کدام از کت و شلوارهای‌تان با چه مراسمی مناسبت دارد و هر کدام از طرح‌های‌شان روی اندام شما چه تاثیری می‌گذارد و با همین دانش هم تصمیم بگیرید، هر کدام را در چه مراسمی به تن کنید؛ مثلا اگر کت و شلواری دارید که‌ شما رالاغرتر نشان می‌دهد، بهتر است آن را در مراسم خواستگاری‌تان بپوشید! حالا سری به کمدتان بزنید. حتما بعضی از کت و شلوارهای‌تان یک چاک دارند وبعضی هم دو تا چاک؛ همیشه باید یادتان باشد، کت‌هایی که دو تا چاک دارند به نسبت نمونه‌های تک چاک، رسمی‌ترند. از طرف دیگر بعضی از کت و شلوارها 2 تا 3 دکمه دارند. این کت و شلوارها ازجمله کت و شلوارهای کلاسیک هستند که اغلب برای میهمانی‌های شب استفاده می‌شوند و کمتر در محل کار مورد استفاده قرار می‌گیرند. معمولا در کت و شلوارهای دو دکمه، بهتراست فقط دکمه بالا بسته شود و در کت و شلوارهای سه دکمه بهتر است یا دکمه وسط یا اولین ودومین دکمه بسته شود.
کت و شلوارهایی که برای کار دوخته شده‌اند، معمولا 4 دکمه یا بیشتر دارند که همه دکمه‌ها در این کت و شلوارها باید بسته باشد.
از طرف دیگر کت و شلوارهایی که دو چاک دارند وخیلی رسمی‌ترهستند، معمولا 4 تا 6 دکمه دارند. این به این معنا نیست که همه دکمه‌ها باید بسته شوند. معمولا یک یا دو دکمه آخر بازگذاشته می‌شود.

جوراب‌هایم پیداست
این مورد، از آن مواردی است که اگر در آنها دقت نکنید، حتما در زمینه پوشش، مشکل دارید . حتما برای شما هم پیش آمده که با دیدن مردهایی که شلوارشان زیادی کوتاه یا زیادی بلند است، خنده‌تان بگیرد. این اشکال در پوشش‌های روزمره اگر با ارفاق، قابل اغماض باشد، در مورد ظاهر رسمی‌تان اصلا قابل پذیرش نیست، همیشه باید یادتان باشد که شلوارتان باید تا حدی بلند باشد که تا روی کفش بیاید وجوراب‌های‌تان را بپوشاند. گمان نکنیم کسی دوست داشته باشد بداند که شما چه رنگ جورابی به پا کرده‌اید! البته ممکن است وقتی پا روی پا می‌اندازید، جوراب‌تان معلوم شود. ولی باز هم ایده‌آل این است که در این حالت هم جوراب‌تان پیدا نشود؛ در ضمن باید یادتان باشد که جوراب‌های‌تان باید با شلوارتان هماهنگ باشد. هیچ وقت شلوارهای تیره‌تان را با جوراب سفید نپوشید. این کار اوج بدسلیقگی شما را نشان می‌دهد.


ساعتم با تیپم هماهنگ نیست
برای یک بار هم که شده،سعی کنید مثل خانم‌ها به جزیئیات اهمیت دهید! اگر می‌خواهید منظوردقیق‎تر را بدانید، باید به مچ دست و سپس به لباس‌تان نگاهی بیاندازید. همین الان اعتراف کنید که ساعت‌تان هیچ گونه هماهنگی با ظاهرتان ندارد! می‌خواهید ساعت دیجیتالی با بند پارچه‌ای سبز را با لباس رسمی به دست‌تان ببندید؟ یکی از ریزه‌کاری‌هایی که اگر رعایت کنید، تبدیل به یک آدم خوش‌پوش وخوش‌لباس می‌شوید، این است که حواس‌تان به ساعت‌تان باشد. همیشه باید ساعت‌های رسمی با بندهای چرمی وکلاسیک یا بندهای فلزی سنگین را با کت و شلوارتان ست کنید وساعت‌های اسپرت‌تر را برای مناسبت‌های روزمره ومیهمانی‌های خودمانی کناربگذارید.

منبع: مد آنلاین

 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.