تاریخ: 2015-07-01 شناسه خبر: 1744

افول در هیئت کبدی قم همچنان ادامه دارد

هیئت کبدی قم

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛  کبدی رشته‌ای است که در اوایل دهه 1380 به صورت رسمی با تشکیل هیئت کبدی در استان قم فعالیت خود را آغاز کرد و در همان سال‌های آغازین فعالیت خود حرکتی رو به رشد و در مسیر پیشرفت داشت و موفقیت‌های متعددی نصیب ورزش قم کرد.

کسب عنوان قهرمانی در مسابقات لیگ‌های کبدی ساحلی و سالنی باشگاه‌های برتر و دسته اول کشور، فعالیت جدی بانوان کبدی‌کار قم در مسابقات لیگ و قهرمانی کشور، تلاش برای پشتوانه‌سازی این رشته ورزشی از رده‌های سنی پایه و همچنین معرفی چهره‌های شاخص به تیم‌های ملی کبدی از جمله اتفاقات مهمی است که در سال‌های کوتاه فعالیت این رشته در قم رخ داده است.

اما چند سالی است که از حضور کبدی قم در سطح اول کشور چندان خبری نیست، هر چند در طول سال تیمی به نمایندگی از قم در مسابقات لیگ یا قهرمانی کشور شرکت می‌کند اما دیگر آن فروغ گذشته را ندارد و کبدی قم به طور کلی از دوران اوج خود خارج شده است.

تغییر و تحولات در هیئت کبدی استان قم نیز چندان موجب تحول در این رشته ورزشی نشده است و رئیس جدید نیز از زمانی که سکان هدایت این هیئت و رشته ورزشی را در دست گرفته گویا بیشتر به کارهای شخصی خود مشغول است و چندان وقتی برای جدی‌تر کردن فعالیت‌های این رشته ندارد.

واضح‌ترین دلیل این ادعا حضور نداشتن تیم کبدی بانوان قم در بین تیم‌های حاضر در مسابقات لیگ برتر کبدی بانوان باشگاه‌های کشور است، زیرا کبدی قم در هر دو بخش بانوان و آقایان همواره پای ثابت رقابت‌های لیگ برتر بوده ولی امسال در لیگ برتر بانوان خبری از قم نیست.

این در حالی است که امسال 16 تیم در مسابقات لیگ برتر کبدی بانوان باشگاه های کشور حضور دارند و هشتمین دوره این رقابت‌ها انتخابی تیم ملی کبدی بانوان نیز به شمار می‌رود و در چنین شرایطی بانوان کبدی‌کار قم در سطح اول مسابقات باشگاهی ایران حضور ندارد.

رقابت‌های لیگ برتر کبدی بانوان باشگاه‌های کشور در چهار گروه چهار تیمی مرحله مقدماتی برنامه‌ریزی شده و بعد از ماه مبارک رمضان از مرداد ماه سال جاری آغاز می‌شود و مدعیان برای کسب عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات با یکدیگر پیکار خواهند کرد.

تیم‌های حاضر در لیگ برتر کبدی استاندارد بانوان باشگاه‌های کشور گلستان، سیستان و بلوچستان، خوزستان، ریف اصفهان، نیوساد رشت، کرمانشاه، تهران، البرز، ایلام، خراسان رضوی، گلوگاه مازندران، آذربایجان غربی، یزد، کرمان و فارس هستند.

مرحله مقدماتی مسابقات لیگ برتر کبدی بانوان باشگاه‌های کشور به صورت همزمان در روزهای 14 تا 17 مردادماه در گروه‌های چهارگانه برگزار خواهد شد و میزبان گروه نخست هیئت کبدی استان اصفهان خواهد بود، ضمن اینکه مسابقات گروه دوم به میزبانی هیئت کبدی استان مازندران برگزار می‌شود، هیئت کرمانشاه میزبان گروه سوم است و چهار تیم حاضر در گروه چهارم نیز در تهران رقابت‌های مرحله مقدماتی را برگزار خواهند کرد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.