تاریخ: 2016-02-02 شناسه خبر: 17783

با پایان رقابت های تیراندازی قهرمانی بانوان آسیا؛

چهره های المپیکی بانوان تیرانداز مشخص شدند

با اتمام آخرین مرحله از رقابت های تیراندازی قهرمانی آسیا، چهره های المپیکی بانوان تیرانداز مشخص شدند.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ بانوان تیرانداز کشورمان در آخرین مرحله از رقابت های کسب سهمیه در هند به خط آتش رفتند. آن ها در این میدان توانستند در دو ماده ۵۰ متر سه وضعیت و تپانچه ۱۰ متر بانوان توسط مه لقا جام بزرگ از همدان و گلنوش سبقت الهی از استان اصفهان مجوز حضور در مسابقات المپیک ریو را کسب کنند.

آخرین مرحله از مسابقات کسب سهمیه از ۵ تا ۱۴ بهمن ماه با حضور ۵۷۵ ورزشکار از ۳۲ کشور آسیایی انجام شد.

در نخستین روز این مسابقات ( هفتم بهمن ماه ) بانوان تیرانداز کشورمان در دو ماده تپانچه ۱۰ متر و تراپ به مصاف حریفان خود رفتند که در پایان گلنوش سبقت الهی در رشته تپانچه ۱۰ متر موفق شد مجوز حضور در رقابت های المپیک را کسب کند.

در سومین روز رقابت ها، نجمه خدمتی دیگر نماینده کشورمان از بیرجند در رشته تفنگ بادی ۱۰ متر به مصاف حریفان رفت که در نهایت با شایستگی توانست مدال طلای این مسابقات را از آن خود کند. وی پیش از این در همین ماده موفق به کسب مجوز حضور در مسابقات المپیک ریو شده بود.

اما مه لقا جام بزرگ از همدان در پنجمین روز این مسابقات به منظور کسب سهمیه در رشته ۵۰ متر سه وضعیت با حریفان خود به رقابت پرداخت. که در نهایت موفق شد، ضمن کسب مقام نایب قهرمانی، چهارمین دختر تیرانداز کشورمان باشد که مجوز حضور در مسابقات المپیک را کسب می کند.

گفتنی است؛ پیش از این الهه احمدی از تهران و نجمه خدمتی از بیرجند در مسابقات جهانی تیراندازی آذربایجان توانستند در ماده تفنگ ۱۰ متر دو سهمیه کسب کنند.

به این ترتیب تیم کشورمان، با ترکیب چهار بانوی تیرانداز ( گلنوش سبقت الهی، مه لقا جام بزرگ، نجمه خدمتی و الهه احمدی ) راهی ریو می شوند تا این بار در برزیل به قهرمانی بیاندیشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *