تاریخ: 2015-07-01 شناسه خبر: 1789

بلاتر در فینال جام جهانی زنان در کانادا شرکت نخواهد کرد

وکیل بلاتر

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛  ریچارد کالن، وکیل بلاتر با اعلام این خبر گفت که وی به دلائل شخصی در فینال جام جهانی زنان در 5 جولای (14 تیر) برای اهدای جام قهرمانی به ونکوور سفر نخواهد کرد.

بعضی از وکلای با تجربه در پرونده های جنایی بین المللی گفته اند که به بلاتر توصیه شده است بعد از اتفاقات 27 مه (6 خرداد) و دستگیری 9 نفر از مقامات کنونی و گذشته فیفا و تحویل آنان به دادستان آمریکا، در فینال مسابقات شرکت نکند.

بلاتر79 ساله، پنج روز بعد از انتخاب مجدد به عنوان رئیس فیفا، اعلام کرد که ازسمت خود کناره گیری خواهد کرد، ولی تا زمان انتخاب رئیس جدید در اواخر سال جاری یا اوائل سال آینده، کارها را پیش خواهد برد.

فیفا در بیانیه ای اعلام کرد که جروم والکه دبیرکل فیفا نیز به کانادا سفر نخواهد کرد. وکیل والکه نیز در این مورد توضیحی نداد.

فیفا در بیانیه خود اعلام کرد: به خاطر مسئولیت هایی در زوریخ، رئیس و دبیرکل فیفا در مقر مرکزی فیفا خواهند ماند.

این اولین باری است که بلاتر ازسال 1998 تاکنون، در مراسم قهرمانی رقابت های زنان که چهارسال یک بار برگزار می شود، حضور نخواهد داشت.

آمریکا به فینال این مسابقات صعود کرده است و تیم دیگر از بین انگلیس و ژاپن در روز چهارشنبه انتخاب خواهد شد.

قراراست عیسی حیاتو، نایب رئیس کامرونی فیفا و رئیس کنفدراسیون فوتبال آفریقا، به جای بلاتر در ونکوور حاضر شود و جام قهرمانی را اهدا کند.

وی به اتهام خرید و فروش رای برای جام جهانی 2022 قطر متهم شده است، ولی او تمام اتهامات را انکار و تکذیب کرد و دادستان آمریکا نیز نتوانست وی را متهم کند.

حیاتو از اعضای هیات رئیسه کمیته بین المللی المپیک (IOC) نیز هم هست.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.