تاریخ: 2016-02-03 شناسه خبر: 17894

فعالیت ورزشی زنان ایرانی با حجاب اسلامی یک اقدام قهرمانانه است

بانوان کماندار

تیر و کمان از جمله رشته هایی است که لباس ورزشکار به شدت در عملکرد آن تاثیر می گذارد، فعالیت بانوان ورزشکار ایرانی با حجاب اسلامی یک اقدام قهرمانانه است.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ مونیکا سیمونز، مربی اوکراینی تیم ملی تیر و کمان جانبازان و معلولان است. او در کنار نیکولاویچ، سرمربی تیم ملی، هدایت ملی پوشان را بر عهده دارد.

او زمان زیادی نیست که در ایران به سر می برد ولی در همین زمان کوتاه با دختران ملی پوش توانسته به خوبی ارتباط برقرار کند و در کنار سرمربی، برای هدایت کمانداران فعال بوده است.

وی در خصوص بانوان کماندار ایرانی گفت: بانوان ملی پوش دارای معلولیت ایرانی استعداد بسیاری دارند و در همین زمان کوتاه شاهد پیشرفت آنها بوده ام.

سیمونز ادامه داد: همان طور که یک اسفنج خشک آب را تمام و کمال جذب می کند، بانوان ایرانی نیز تمام نکات آموزشی را به خوبی فرا می گیرند و از آن ها استفاده می کنند.

وی با اشاره به اینکه فعالیت بانوان کماندار با حجاب اسلامی قهرمانانه است، گفت: تیر و کمان از جمله رشته هایی است که لباس ورزشکار به شدت در عملکرد آن تاثیر می گذارد، با این حال بانوان ایرانی نشان داده اند که با همین لباس و حجاب هم می توانند به خوبی در میادین بین المللی حاضر شوند و برای کشورشان افتخار آفرین باشند.

مربی تیم ملی در ادامه اظهار کرد: از اینکه در ایران فعالیت می کنم خوشحالم و هر بار پس از بازگشت به اوکراین مشتاقانه منتظر بازگشت و کار کردن با کمانداران هستم.

وی در پایان افزود: در فرصتی که ایران بودم، تلاش کردم با فرهنگ این کشور بیشتر آشنا شوم و از اماکن دیدنی هم کم و بیش بازدید داشتم. فکر می کنم یکی از ویژگی های ایرانی ها تبحرشان در رانندگی و استفاده از شیوه های عجیب باشد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *