تاریخ: 2015-07-01 شناسه خبر: 1813

بانوان حقوق اسلامی خود را در خانواده بشناسند

حقوق بانوان

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛  دکتر لاله افتخاری ، رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی شب گذشته در نشست بخش خانواده رسانه ای کمیته خانواده بیست و سومین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم پس از استماع سخنان ندا ملکی ، مسئول بخش خانواده رسانه ای نمایشگاه مبنی بر فعالیت ها و کارهای این کمیته بارویکرد و نام «به وقت خانواده» که پیامی به مسئولان و مردم است که خود و برنامه هایشان را به وقت خانواده تنظیم کنند ، اظهارداشت : مقام معظم رهبری همواره در سایست های مختلف ابلاغی و بیاناتشان اهمیت و نقش بالای خانواده را مورد تاکید قرار داده اند.

وی با طرح این سوال که برای ایفای حقوق اسلامی زنان که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز است ، چه می توان کرد ، افزود : غرب حقوقی برای زنان تعریف کرده است که بیشتر شبیه سراب است و در آن جوامع نا امنی و نارضایتی در میان جامعه زنان موج می زند و همواره این قشر در نشست هایشان پیرامون این تبعیض ها گلایه دارند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد : پیرامون مسائل زنان در کشور منفعلانه عمل می شود و منتظریم تا دیگران حرفی بزنند و بطور کل پدافندی عمل می شود و نه آفندی .

وی با اشاره به اینکه زنان کشور ما از حقوق خود در خانواده با خبر نیستند ، گفت : بانوان ما زمانی هم که به دنبال احقاق حقوق خود می روند ، راه را اشتباه می روند با طلب مهریه ، مرد را به تباهی می شکند.

افتخاری با طرح این سوال که مطالبات اسلام از زنان چیست ، گفت : بانوان ما از مسئولیت های خود بی خبرند و تنها براساس دید مردان و فرهنگ های وارداتی عمل می کنند .

رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی ادامه داد : باید رامش و امنیت در زندگی را برای بانوان براساس حقوق اسلامی شان ایجاد کنیم تا احساس خوشبختی واقعی کنند که بخشاز این مسئله وظیفه همسران و بخشی وظیفه مسئولان است زیرا احساس خوشبختی با ثروتمند بودن متفاوت است.

وی با انتقاد از نحوه شادمانی ها و شادی ها افزود : گاه در شادی های حلال نیز در کشور اینقدر افراط می شود که مشکل آفرین است اما باید در جامعه و خانواده شادی حلال به بانوان ارائه کنیم.

افتخاری با اشاره به اینکه گاهی پیشنهادها و قوانین در مجلس و شورای نگهبان پیرامون زنان و خانواده بدلیل بار مالی رد می شود ، تصریح کرد : دولت باید بپذیرد تفاوتی میان کارمندان زن و مرد خود قائل شود و معاونت زنان ریاست جمهوری نیز باید به عنوان یک حلقه واصله در این مسیر کمک رسان باشد.

رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه 50 درصد کار مجلس قانون گذاری و 50 درصد دیگر نظارت است ، افزود : سایست گذاری و قرارگاه مسائل خانواده در حوزه وزارت ورزش است .

وی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی کشور در حال فاصله گرفتن از وضعیت مطلوب هستیم ، افزود : روزی در این کشور ساده زیستی و مدیریت بهینه منابع مالی اصل بود اما امروز در سبک دیگری از زندگی هزینه هایی گزاف تنها صرف لباس می شود و ارزش های دیگری برخلاف سیره اهل بیت اصل شده است که تماما ضد ارزش است.

افتخاری اضافه کرد : در این سبک زندگی بانوان فقط طلبکارند و ایثار و مودت و رحمت که اصل و هدف ازدواج است جای خود را به اصل بودن نوع مراسم و میزان مهریه و جهیزیه داده است که متاسفانه نهایت این ازدواج ها هم خیانت طرفین است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود : باید آموزش ها و مشاوره های قبل ازدواج برای زوج های جوانان هم در قانون و هم در جامعه جدی گرفته شود.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.