تاریخ: 2015-07-01 شناسه خبر: 1848

رشد اعتیاد به مواد مخدر در زنان دو برابر مردان شده است

رشد اعتیاد زنان

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛  زهرا اثنی عشران روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: اعتیاد بانوان بیشتر از نوع صنعتی است و مشکلات ویژه خود را دارد.

وی بزه انتخابی اعتیاد زنان را بزه اخلاقی دانست و افزود: اگر یک زن آلوده شود آسیب های خانوادگی و اجتماعی متعددی را به همراه دارد و این نیازمند برنامه ریزی و کار علمی بیشتر است.

اثنی عشران با اشاره به فعالیت های کمیته زنان و خانواده شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استانداری اصفهان، گفت: با حضور در مرکز ترک اعتیاد و کمپ های استان، بازدید از دو مرکز کنگره 60 و همچنین زندان زنان مشکلات، خدمات رسانی و مسائل آنها احصاء شد.

وی اظهار کرد: در این مدت نشست علمی تخصصی نقش سرمایه های روان شناختی در پیشگیری از اعتیاد زنان با حضور مدیران دبیرستان های دخترانه، ورزشکاران و سمن های فعال در این عرصه برگزار شد.

وی بااشاره به راه اندازی اتاق فکر با حضور اساتید حوزه و دانشگاه، کارشناسان دادگستری، نمایندگان مجلس، فرهنگیان، اعضای شورای اسلامی شهر و بهبود یافته گان، افزود: در این زمینه « طرح نوید » در سه حوزه پیشگیری، درمان و بازتوانی برنامه ریزی شد.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان ادامه داد: نتایج این تاق فکر در حوزه پیشگیری در زیر گروه شورای هماهنگی استانداری تصویب شد و در صورت تامین بودجه اجرایی می شود.

وی اضافه کرد: نتایج دو بخش درمان و بازتوانی نیز در حال بررسی در کمیته های مربوطه است.

وی برگزاری کارگاههای آموزشی ویژه دانشجویان خوابگاهی را از جمله برنامه های این طرح عنوان کرد.

اثنی عشران با اشاره به حضور در نشست های منطقه ای با فرمانداران گفت: در این سفرها با فرمانداران و روسای شوراهای شهر همچنین مشاوران فرمانداران تبادل نظر و فعالیت های آنها در حوزه مبارزه با مواد مخدر جمع بندی شد.

وی خاطر نشان کرد: سیاست دولت تدبیر و امید در مبارزه با مواد مخدر اجتماعی کردن مبارزه و پیشگیری و درمان است.

استاندار اصفهان نیز روز شنبه در جمع خبرنگاران گفت: نرخ ابتلای زنان به مواد مخدر در استان اصفهان نسبت به متوسط کشور بالاتر و بسیار نگران کننده است.

رسول زرگرپور افزود: اعتیاد در زن که کانون خانواده است موجب می شود که همه اعضای خانواده و با سرعت بیشتری در معرض ابتلا قرار بگیرند.

استاندار اصفهان تصریح کرد: تحقیقات انجام شده نشان می دهد که اکثر زنان معتاد توسط شوهر یا فرزندشان به مواد مخدر معتاد شده اند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.