تاریخ: 2016-02-17 شناسه خبر: 18579

خادم الشریعه نایب قهرمان جهان را نیز متوقف کرد

شطرنج بانوان

در ادامه رقابت های شطرنج گرندپری زنان جهان، سارا سادات خادم الشریعه در مرحله پنجم این مسابقات برابر نایب قهرمان جهان به تساوی دست یافت.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ در ادامه رقابت های شطرنج گرند پری زنان جهان، دیروز ۲۸ بهمن ماه سارا سادات خادم الشریعه، نماینده کشورمان در این مسابقات در دور پنجم به مصاف نایب قهرمان شطرنج زنان جهان رفت.

وی در این مرحله برابر ناتالیا پوگونینا، استاد بزرگ روسی قرار گرفت و توانست در یک رقابت هوشمندانه نایب قهرمان جهان را با نتیجه تساوی متوقف کند و پنجمین تساوی ارزشمند خود را در این مسابقات بدست بیاورد.

در دیگر رقابت های دیروز، ناتالیا ژوکوا از اوکراین و نینو باتسیاشویلی از گرجستان، نانا زاگنیدزه از گرجستان و شوئه ژائو از چین، پیا کراملینگ  از سوئدو هومپی کونرو از هند و ونجون جو از چین-والنتینا گونینا از روسیه به نتایج تساوی رسیدند. دروناوالی هاریکا از هندوستان نیز موفق شد آنتوانتا استفانوا از بلغارستان را مغلوب کند.

گفتنی است، دور ششم این مسابقات از امروز ۲۸ بهمن ماه پیگیری می شود و نماینده کشورمان در این مرحله برابر نینو باتسیاشویلی نایب قهرمان شطرنج بانوان اروپا قراقر خواهد کرد.

لازم به ذکر است، مرحله پنجم این رقابت ها با حضور رباب شهریان، معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *