تاریخ: 2016-02-21 شناسه خبر: 18765

در ادامه مسابقات جایزه بزرگ دوسلدورف؛

برترین زنان جودوکار پنج وزن نخست گرند پری آلمان مشخص شدند

مسابقات جایزه بزرگ آلمان که از روز جمعه 30 بهمن آغاز شده بود با مشخص شدن نفرات برتر پنج وزن نخست پیگیری شد.

رقابت های جایزه بزرگ آلمان که از روز جمعه (۳۰ بهمن) با حضور ۲۰۵ جودوکار زن از ۳۲ کشور در شهر دوسلدورف آغاز شده بود با مشخص شدن نفرات برتر پنج وزن از هفت وزن این مسابقات پیگیری شد.

در مسابقات وزن ۴۸- کیلوگرم جونگ بو کیونگ از کره جنوبی با پیروزی مقابل میرا اولریچ نماینده کشور میزبان راهی مرحله نیمه نهایی شد. کیونگ در این دور توانست ناتالی کنتروا از روسیه را مغلوب خود کند و به فینال برسد. وی با شکست اوتگون ستگ از قزاقستان مدال طلا این وزن را از آن خود کرد. در این وزن دایاریس آلوارز از کوبا و کنتروا روس به طور مشترک به مدال برنز دست یافتند.

در ادامه این رقابت ها در فینال وزن ۵۲- کیلوگرم آی شیشیمی از کشور ژاپن با برتری مقابل پریسکیلا جنتو از فرانسه صاحب گردن آویز طلا شد. همچنین آندرا چیتو از رومانی و میری کیم از کره جنوبی بر سکوی سوم این وزن ایستادند.

فینال وزن ۵۷- کیلوگرم نیز با رقابت کائوری ماتسوموتو از ژاپن، نفر ششم برترین های جودو جهان برابر هلنا ریسکوس نماینده کشور فرانسه پیگیری شد و در نهایت جودوکار فرانسوی در برابر ماتسوموتو کاری را از پیش نبرد و مدال طلا را به این جودوکار واگذار کرد. لینگ چن از چین تایپه و جان دی کیم از کره جنوبی نیز در این مسابقات سوم شدند.

در وزن ۶۳- کیلوگرم این مسابقات جودوکاری از کشور اسلواکی به نام تینا مدال طلا را بر گردن آویخت، وی با شکست آلیس سینگر از انگلستان به این نشان دست یافت، تینا در رده بندی برترین جودو کاران زن در جایگاه نخست وزن خود قرار دارد. مونخزایا از مغولستان و نماینده رژیم صهیونیستی به طور مشترک صاحب مدال برنز این وزن شدند.

در وزن ۷۰- کیلو گرم برنادیت جفرا از اتریش آرای چیزارو را شکست داد و برای نخستین بار به نشان طلا رقابت های گرند پریکس دست یافت. جفرا ۲۰ روز پیش در دور قبلی این رقابت ها در پاریس مغلوب چیزارو شده بود. لارا وارگاس و یوری الوار از کلمبیا توانستند در این وزن جایگاه سوم را به طور مشترک از آن خود کنند.

رقابت های وزن ۷۸- و ۷۸+ از فردا در سالن برگزاری مسابقات آغاز خواهد شد. مسابقات جایزه بزرگ آلمان سومین مرحله از رقابت های گرند پریکس در سال ۲۰۱۶ به شمار می آید. مراحل قبلی در شهرهای هاوانا کوبا و پاریس برگزار شده بود.

لازم به ذکر است؛ بر اساس برنامه ریزی های فدراسیون جهانی تا شروع مسابقات المپیک پنج دور دیگر از این پیکارها برگزار می شود تا ورزشکارانی که هنوز موفق به کسب سهیمه المپیک ۲۰۱۶ ریو نشده اند بتوانند امتیازات لازم را برای رسیدن به این مهم به دست آورند.

گفتنی است، تا پایان مسابقات پنج وزن نخست در روز سوم، ژاپنی ها با دو مدال طلا و یک نقره در صدر جدول رده بندی توزیع مدال ها قرار دارند. کشور کره جنوبی با یک مدال طلا و دو برنز و اسلواکی با یک مدال طلا به ترتیب در جایگاه دوم و سوم این جدول ایستادند.

er__28q2186

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *