تاریخ: 2016-02-24 شناسه خبر: 19103

با پایان رقابت های جایزه بزرگ؛

خادم الشریعه نایب قهرمان رقابت‌های شطرنج گرندپری زنان جهان شد

سارا سادات خادم الشریعه

در ادامه رقابت های شطرنج گرندپری زنان جهان، مرحله یازدهم و پایانی این مسابقات دیروز چهارم اسفند ماه در حالی پیگیری شد که سارا سادات خادم الشریعه، تنها نماینده کشورمان نایب قهرمانی این رقابت ها را از آن خود کرد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ در ادامه رقابت های شطرنج گرندپری زنان جهان، مرحله یازدهم و پایانی این مسابقات دیروز چهارم اسفند ماه در حالی پیگیری شد که سارا سادات خادم الشریعه، تنها نماینده کشورمان نایب قهرمانی این رقابت ها را از آن خود کرد.

وی در این مرحله به مصاف ناتالیا ژوکوا قهرمان حال حاضر زنان اروپا رفت که در نهایت با وجود ارائه بازی پایاپای نتیجه این دیدار را واگذار کرد و تنها باخت خود را در این مرحله از مسابقات جایزه بزرگ شطرنج زنان جهان متحمل شد.

وی با این شکست هفت امتیازی شد و توانست پس از ونجون جوی چینی عنوان نایب قهرمانی این مسابقات را از آن خود کند. پس از خادم الشریعه شوئه ژائوی چینی نیز با هفت امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفت.

خادم الشریعه در حالی به این عنوان دست یافت که در مرحله دوم رقابت ها شطرنج گرند پری که در یازده دور پیگیری شد، موفق به کسب چهار پیروزی برابر باتسیاشویلی در دور ششم،  ولنتینا گونینا در دور هفتم، استفانوا در دور نهم، ژایو چینی در دور دهم شد و با شش تساوی حریفان خود را در این مسابقات متوقف کرد. وی در این مرحله تنها یک باخت را در دور یازدهم برابر حریف اوکراینی خود متحمل شد.

گفتنی است؛ مرحله دوم رقابت های شطرنج گرندپری زنان جهان ۲۲ بهمن تا چهارم اسفند به میزبانی ایران در تهران برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *