تاریخ: 2016-02-24 شناسه خبر: 19152

ورزش در چه سطحی برای تقویت ایمنی بدن بانوان مفید است

فعالیت های ورزشی بانوان در سطح متوسط باعث افزایش سطح ایمنی بدن می شود و همچنین مقاومت بدن برابر بیماری های سخت و مزمن را افزایش می دهد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ فعالیت های ورزشی بانوان در سطح متوسط باعث افزایش سطح ایمنی بدن می شود و همچنین مقاومت بدن برابر بیماری های سخت و مزمن را افزایش می دهد.

پریسا ترانه، نایب رئیس هیات پزشکی ورزشی استان چهار محال محال و بختیاری در این خصوص گفت: زمانی که ورزش می کنیم تغییراتی در دستگاه ایمنی بدن ایجاد می شود. ورزش رویکردی دوگانه به دستگاه ایمنی بدن دارد که این رویکرد به اینکه چه ورزشی و در چه سطح انجام می دهیم بستگی دارد.

وی ادامه داد: اگر به طور منظم و روزانه در سطح متوسط ورزش کنیم ( مانند پیاده روی یا کوه پیمایی ) این باعث تقویت ایمنی بدن میشود و بدن انسان در مقابل بیماری های حاد و مزمن مقاوم می شود. از سوی دیگر ورزش های سنگین با تمرینات سخت که عمدتا حرفه ای ها به آن روی می آورند باعث کاهش ایمنی بدن و تضعیف دستگاه ایمنی بدن می شود. شایع ترین تاثیرات آن نیز موجب بروز عفونت مجاری فوقانی تنفسی ( مانند گلو درد ساده تا عفونت های ریوی) می شود. به همین دلیل است که اکثر ورزشکاران حرفه ای نیز اکثر مواقع با این بیماری ها دسته و پنجه نرم می کنند و حتی در مسابقات دچار بیماری های عفونی می شوند.

نایب رئیس هیئت پزشکی استان چهار محال بختیاری در ادامه اظهار کرد: عدم رعایت تنظیم فواصل بین تمرینات نیز یکی از عوامل تضعیف دستگاه ایمنی محسوب می شود. یک ورزشکار حرفه ای باید روزانه دو یا سه جلسه تمرین در فواصل زمانی منظم داشته باشد.

ترانه در پایان تاکید کرد: ورزشکاران اگر بیمار هستند نباید ورزش های سنگین انجام دهند چرا که موجب تشدید بیماری می شود.

ورزش بانوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *