تاریخ: 2015-06-17 شناسه خبر: 205

توصیه مهم روحانی به دختران

رییس‌ جمهوری با تأکید بر اینکه «فرهنگ شهادت در انقلاب اسلامی اصالت دارد و غواصان شهید با ایثار و شهادت خود جامعه را به تعالی می‌رسانند» از حضور گسترده مردم در مراسم تشییع پیکر پاک شهدا تقدیر کرد و گفت: رساندن ندای مظلومیت شهدا به جهانیان و تداوم راه آنها دو پیام اصلی حضور حماسی ملت است.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت از روحیه بلند و وفاداری ملت بزرگ ایران نسبت به مجاهدان راه حق، فداکاران، رزمندگان و کسانی که در هشت سال دفاع مقدس از کیان کشور دفاع کردند تجلیل کرد و گفت: آنان به خوبی در برابر دشمن ایستادگی کرده و از عزت و استقلال کشور حراست کردند.

گزیده اظهارات روحانی را در ادامه می‌خوانیم:

    مردم ما با حضور شکوهمند در مراسم وداع و تشییع شهدا به دنیا نشان دادند که ارتباط این ملت با آنهایی که برای دفاع از کشور، استقلال و تمامیت ارضی‌ ایران عزیز مجاهدت و تلاش کردند و چه کسانی که به درجه رفیع شهادت نایل شدند و چه کسانی که به عنوان جانباز امروز در برابر مشکلات زندگی‌ صبوری می کنند و چه آزادگان که در اسارت سختی‌ها کشیدند و برخی نیز در اسارت به ناروا به شهادت رسیدند، قطع نخواهد شد و همواره قدردان آنها هستند.

    مردمی که دیروز به خیابان ها آمدند دو پیام داشتند، اول رساندن ندای مظلومیت این بچه‌ها به گوش جهانیان؛ شهدای ما مظلومانه شهید شدند این ندا بسیار مهم بود. دوم تاکید بر این واقعیت که راه و مسیر شهیدان ادامه خواهد یافت.

    یاد، خاطره و عملکرد شهدا هیچگاه فراموش نخواهد شد، احترام به شهدا را وظیفه خود می‌دانیم و امروز هم در هر کجا که باید برای کشور و استقلال‌مان فداکاری کنیم، مسیر و راهمان همان مسیر و راه شهدا، جانبازان و آزادگان و ایثارگران خواهد بود. باید ایستادگی و مقاومت کنیم و بی‌تردید در سایه ایستادگی و مقاومت خداوند نصرتش را بر ما نازل می‌کند.

    دلدادگی مردم به شهیدان و رزمندگان که همواره به منصه ظهور نشسته است، خداوند مقام همه آن عزیزان و شهدا و همه کسانی که فداکاری کردند را متعالی خواهد کرد و ملت ما همواره متواضعانه به خانواده های آنان احترام می‌گذارد.

    گزارش بانک مرکزی در خصوص برخی شاخص های اقتصادی نظیر مهار قابل ملاحظه تورم بسیار امیدوار کننده بود، سال ۹۳ اولین سالی است که بعد از ۲ سال ما شاهد رشد اقتصادی هستیم و آمار نشان می‌دهد که اقتصاد کشور شاهد رشد ۳ درصدی در سال گذشته بود.

    این دستاورد با حمایت و حضور فداکارانه ملت ایران در صحنه‌های مختلف از یک سو و حمایت و راهنمایی های رهبر معظم انقلاب که همواره حامی و راهنمای دولت بودند، محقق شد که نمونه آن راهنمایی های داهیانه معظم له در موضوع اقتصاد مقاومتی است.

    تاکید بر پایبندی راسخ دولت به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، از تصویب آیین نامه های رفع موانع تولید در جلسه امروز هیات دولت، خبر خوب دیگری برای مردم است. مسیر رونق را آماده‌تر خواهیم کرد، ملت ما باید به خوبی بداند که مشکل تحریم مانع از رشد و توسعه ما نخواهد شد ممکن است تحریم موجب کندتر شدن حرکت ما شود اما دولت افتخارش این است که در شرایط تحریم با رکود و تورم مبارزه کرد و موفق شد.

    در شرایطی که قدرت‌های بزرگ در برابر ما هستند ما به خوبی، با قامتی استوار و با منطق و استدلال در مذاکرات هسته‌ای حضور پیدا کردیم، تا این لحظه موفقیت‌های بسیار خوبی به دست آوردیم و راه هنوز ادامه دارد. اگر با همین روند به پایان کار برسیم این هم از موفقیت‌های ملت بزرگ ما است.

    ملت ما آنجایی که لازم باشد ایستادگی خواهد کرد. امروز هم از مذاکره‌کنندگان خودش حمایت می‌کند. مسیر، مسیر امید، نشاط و موفقیت ملت است و اگر ما مشکلی داشته باشیم مثل همیشه دستمان به سوی حق است و ان‌شاء الله رحمت خداوند شامل حال همه ملت بزرگ ایران و همه مسلمانان خواهد شد.

    همه باید در خیابان‌ها و اماکن عمومی به رعایت شئونات ماه ضیافت الهی اهتمام داشته باشند و همه نسبت به وظایف دینی‌مان بیش از گذشته پایبند باشیم، بویژه جوانان عزیز، دختران و خواهران جامعه که باید مراقبت بیشتر از عفاف و حجاب را بیش از گذشته در نظر داشته باشند.

    جوانان ما پیروی از پیامبر و امیرالمؤمنین(ع) را افتخار خودشان می دانند و ان‌شاء الله که ماه رمضان ماه پرخیر و پربرکتی برای همه ما باشد.

    با حلول ماه مبارک رمضان درهای رحمت الهی از همیشه بازتر و گشوده‌تر خواهد شد و زمینه برای تعالی معنوی همه انسان‌هایی که به حق معتقدند به ویژه مسلمانان باز خواهد شد، همه ما از امشب به میهمانی و ضیافت خداوند دعوتیم و این زمان بهترین ماه‌ها و به تعبیر پیامبر(ص)، روزهایش بهترین روزها و شب‌هایش بهترین شب‌هاست بطوریکه حتی نفس کشیدن و خواب در این ماه هم عبادت است.

    روحانی از ماه رمضان به عنوان ماه نزول قرآن و ماهی که دربرگیرنده شب های قدراست یاد کرد ماه رمضان ماه مولای ما امام مجتبی(ع) و امیرالمؤمنین(ع) مولای متقیان است. ان‌شاء الله این ماه برای همه مسلمانان و همه ملت ایران ماه پربرکتی باشد و همه مسئولین باید نسبت به این ماه احساس وظیفه خاص بکنند.

    در محل کار، کارفرمایان و مدیران، همه باید مراعات لازم را داشته باشند. همه کارگران، کارمندان روزه‌دار هستند، شرایط خاصی است و هر گونه تسهیلی بشود انجام داد در چارچوب قانون که تخلف از قانون هم نباشد، شایسته است.

    در این ماه علاوه بر اینکه خیابان‌ها و همه مناظر کشور اسلامی ما ماه رمضانی باشد، باید احزاب، گروه‌ها و جناح‌ها همه باید احساس برادری بیشتری داشته باشند.

    البته این ماه رمضان برای این است که در زبان، گفتار، برخورد و حرف‌زدن‌ها باید همه چیز ماه رمضانی باشد، ما همه جا و همه ساعات خودمان را در کنار سفره حق و میهمان حق ببینیم و بدانیم که تشویش اذهان عمومی، اتهام زدن گناهش چقدر زیاد است.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.