تاریخ: 2015-07-02 شناسه خبر: 2052

راه‌اندازی مرکز زایمان بدون درد‌

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از ساخت مرکز زایمان بدون درد شهرستان آمل خبر داد.

قاسم جان‌بابایی اظهار داشت: کشور قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران از وضعیت درمانی کشور بسیار نامساعدی برخوردار بود که با پیروزی انقلاب اسلامی شاهد رشد چشمگیر وضعیت بهداشتی و درمانی در کشور بودیم.

وی با اعلام اینکه قبل از انقلاب بیماری‌های واگیر در کشور حدود 85 درصد مرگ و میر به خود اختصاص داده بود، افزود: هم‌اکنون این بیماری‌ها کنترل شده و شاهد مرگ و میر کمتر از 15 درصد جمعیت به دلیل بیماری‌های واگیر هستیم.

جان‌بابایی با تاکید براینکه هم‌اکنون بیشتر مراکز درمانی در مازندران و شهرستان آمل زیرساخت مناسبی ندارند و میانگین عمر بیمارستان‌ها بالای 40 سال است، با نگاه توسعه زیرساخت‌ها در بخش درمان، شرایط درمانی خوبی در بیمارستان‌های مازندران مشاهده نمی‌شود و اورژانس بیمارستان‌های مازندران شرایط مطلوبی ندارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به فعالیت خیران انجمن بیماران سرطانی آرین و انجام کار شیمی درمانی بیماران، گفت: کلینیک ویژه بیماران سرطانی آرین در چهار طبقه از سوی خیران در منطقه بربری‌خیل به همراه آزمایشگاه و داروخانه ایجاد می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه حدود 90 درصد مراجعات مردم به مراکز درمانی برای دریافت خدمات سرپایی است، بیان کرد: مرکز شیمی‌درمانی بخش بستری هم در بیمارستان امام علی (ع) در آینده تکمیل می‌شود.

جان بابایی با اشاره به بهره‌برداری بیمارستان جدیدالتاسیس امام خمینی (ره) شهرستان آمل عنوان کرد: این بیمارستان در مرحله نزدیک به بهره‌برداری و از ماه‌های پایانی سال گذشته بخش‌های زیادی از تجهیز بیمارستان انجام شد و حتی با خریداری دستگاه سی‌تی‌اسکن سعی داریم یکی از مجهزترین ابزار را به کار بگیریم.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون بیمارستان امام علی (ع) این شهرستان به اطفال، زایمان، مادر و کودک و سرطان‌شناسی، بیمارستان امام رضا (ع) به قلب، عروق و داخلی و بیمارستان 17 شهریور با کاربری فعلی خدمات ارایه می‌شود، تصریح کرد: این بیمارستان برای توسعه بخش اورژانس نیاز به توجه جدی دارد.

جان‌بابایی از ساخت مرکز زایمان بدون درد در این شهرستان خبر داد و گفت: این مرکز به مساحت یک هزار و 100 متر مربع در دستور کار قرار دارد که پروژه ویژه نوزادان و NICU برای این افراد در کنار آن در نظر گرفته شد.

منبع: تسنيم

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.