تاریخ: 2015-07-02 شناسه خبر: 2060

انجام حجامت در زنان باردار در ماههاي پنجم، هفتم و نهم توصيه مي شود

حجامت

 به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ علي شمسايي در گفت و گو با خبرنگار تيار با تشريح فوايد حجامت در زنان باردار گفت:حجامت در زنان باردار بعد از پنج ماهگی صورت گیرد و از ابتلاي كودك به بیمارهایی چون بیش فعالی و یرقان جلوگيري مي كند.

وی با بیان اینکه حجامت نقش واکسیناسیون در بدن را دارد، افزود: حجامت همچنان كه در افراد عادي مخصوصا كودكان بسيار توصيه مي شود براي رشد كودكان به مثابه حرص درخت است.

اين عضو هیات علمی موسسه تحقیقات حجامت ایراناظهار كرد: تمامی بیماریهایی که در ارتباط با خون و غلظت خون مي باشند به وسیله حجامت قابل درمان هستند.

شمسايي تصريح كرد: طبق تحقیقات به عمل آمده خونی که از طریق انتقال خون از بدن خارج می شود در مقایسه با خون حجامت، از حیث شاخص‌های شیمیایی و سلولهای خون تفاوت قابل توجهی دارد.

وي با  بيان اينكه حجامت در زنان باردار از بيش فعالي کودکان جلوگيري مي‌كند، گفت:حجامت سبب تولد کودکاني سالم، باهوش و شاداب مي‌شود.

اين عضو هیات علمی موسسه تحقیقات حجامت ایرانبا بيان اينكه حجامت براي زيبا روي بودن جنين و سلامتي و راحتي روند حاملگي بسيار مهم است، افزود: انجام حجامت در زنان باردار در ماههاي 5و7و9 توصيه مي شود تا جنين كاملا رشد كند و احتمال سقط كاهش يابد.

شمسايي گفت: حجامت  در شكم مادر نيز براي پاكسازي خوني كه جنين از آن استفاده مي كند بسيار موثر و مفيد است و احتمال نقص ساختاري جنين در شكم مادر را كاهش مي دهد.

 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.