تاریخ: 2016-03-16 شناسه خبر: 20753

والیبال برفی یا والیبال سفید بانوان

والیبال برفی یا والیبال سفید از سال 2011 به رسمیت شناخته شد و امسال هم جمهوری چک در دو بخش مردان و زنان میزبان برگزاری این مسابقات بود.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ پنجمین دوره رقابت‌های والیبال برفی اروپا با برگزاری دیدارهای نهایی خاتمه یافت. در این مسابقات که به میزبانی جمهوری چک برگزار شد بیش از ۲ هزار نفر تماشاگر نیز در اتمسفری رویایی و جذاب شاهد رقابت بیش از ۱۰۰ نفر از برترین والیبالیست‌های اروپا در بخش برفی بودند.

رقابت‌های والیبال برفی با اینکه رشته ای کاملا نو پا است اما الکساندر بوریچیچ، ریاست فدراسیون والیبال اروپا درباره این شاخه از والیبال می گوید : ” والیبال برفی کم سن و سالترین شاخه این ورزش مهیج است و عمر زیادی ندارد اما شور و اشتیاقی که من در اینجا از برگزارکنندگان و تماشاگران و بازیکنان دیدم باعث می شود به این باور برسیم که والیبال برفی روز به روز گسترش خواهد یافت و این مسابقاتی که برگزار کردیم سرآغازی است بر سفری جذاب و دور و دراز.”

در بخش بانوان تیم ۲ نفره سیلیویا پوشمیکوا ازجمهوری چک و زوزانا وویتیسکوا از اسلواکی موفق شد از پس تیم دو نفره گرتا چیکولاری و جیولیو توتی از ایتالیا بربیاید و با کسب نتیجه ۲-۱ در دیدار نهایی ( ۲۲-۲۰ ، ۹-۱۵ ، ۱۵-۱۰ ) به مقام “ملکه های برفی” در بین ۱۴ تیم رقابت‌ها برسند.

والیبال سفید یا والیبال در برف سال ۲۰۰۸ وقتی در ارتفاعات واراگین اتریش روی یک زمین صاف و به درد نخور برای اسکی سوارها توپ و تور هم به جاذبه های دیگر برای ورزشکاران پیوست، شروع به کار کرد.

از سال ۲۰۰۸ تا سال ۲۰۱۱ چند مسابقه و تورنمنت در واراگین برگزار شد و بالاخره در سال ۲۰۱۱ فدراسیون والیبال اتریش این رشته را به رسمیت شناخت.

با همت فدراسیون اتریش در سال ۲۰۱۱ اولین تورنمنت رسمی این رشته برگزار شد. در سال های بعد سوییس، ایتالیا و چک هم میزبانی والیبالیست های استوک پوش را عهده دار شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *