تاریخ: 2015-07-03 شناسه خبر: 2107

دو و میدانی کاران معلول قم فضای مناسب برای تمرین ندارند

دو و میدانی کاران معلول

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ محمد پیروزمنش در مجمع سالیانه هیئت ورزش های جانبازان و معلولان استان قم اظهار داشت: در سال 93 برای ورزش‌های جانبازان و معلولان قم حدود 60 میلیون تومان هزینه شده است که این هزینه برای 16 رشته فعال مبلغ ناچیزی است.
وی افزود: در سال 92 به دلیل شکست در یکی از طرح‌های هیئت، حدود 50 میلیون تومان زیان داشتم اما با قناعت و کمک‌های مالی از منابع مختلف، این زیان به سرعت جبران شد و امروز هیئت ورزش‌های جانبازان قم یک ریال هم بدهی ندارد.
رئیس هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولان قم گفت: تنها 500 هزار تومان پاداش برای یک تیم 10 نفره شنای بانوان قم پس از موفقیت در مسابقات قهرمانی کشور از سوی اداره کل ورزش و جوانان در نظر گفته شد و این مبلغ آن‌قدر ناچیز بود که نتوانستیم نه مراسمی برای تجلیل در نظر بگیریم و نه این مبلغ را بین اعضای تیم تقسیم کنیم.
پیروزمنش با اشاره به مشکلات دو و میدانی کاران معلول قمی بیان کرد: زودبازده‌ترین رشته ورزشی در میان رشته‌های زیرمجموعه هیئت معلولان، دو و میدانی است اما با وجود این که دو و میدان کاران خوبی در اختیار داریم اما فضای مناسب برای تمرینات این ورزشکاران فراهم نیست.
وی عنوان کرد: مشکل عمده ما، وضعیت پرتابگران ماست و این مشکل رد هیئت دو و میدانی هم وجود دارد زیرا در ورزشگاه‌هایی مثل حیدریان به دلیل پوشش چمن مصنوعی نمی‌توان نیزه پزتاب کرد و هر نیزه هم یک میلیون تومان قیمت دارد و ورزشکار ما گاهی مجبور است نیزه‌اش را در زمین خاکی پرتاب کند و این، مساوی با از بین رفتن نیزه است.
رئیس هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولان قم تصریح کردک برای انجام تمرینات نیاز به یک فضای 20 متری چمن طبیعی در ورزشگاه 15 خرداد داریم و حاضریم خودمان هم نگهداری از آن را بر عهده بگیریم و آن را در اختیار هیئت دو و میدانی هم قرار دهیم.
پیروزمنش خاطرنشان کرد: ورزشگاه 15 خرداد در اختیار هیئت جانبازان و معلولان قرار گرفته اما اعتقاد من این است که این ورزشگاه باید مدیریت شود و به دلیل استفاده چند هیئت ورزشی از این فضا، این ورزشگاه به فضایی پر از فنس های پیچ‌درپیچ تبدیل شده است.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.