تاریخ: 2015-06-17 شناسه خبر: 220

طنز/حساسیت‌هاومشکلات حضور بانوان

شهرام شهیدی در اعتماد نوشت:

وزیر ارشاد درخصوص لغو کنسرت‌ها گفت باید حساسیت‏‏‌های موجود را در نظرگرفت البته در برخی موارد خطاهایی نیز رخ می‌دهد، ولی گاهی مشکل از کنسرت و اجرا نیست، بلکه تماشاگران حاضر در برنامه مشکل‏‏‌ساز هستند. ما برای کمک به عرصه فرهنگ کشور و دراز کردن دست یاری به سوی وزیر ارشاد، ابتدا حساسیت‌های موجود را بررسی کرده و سپس به مشکلاتی که تماشاگران ایجاد می‌کنند، می‌پردازیم:

بخش اول: حساسیت‌ها

١-‌ حساسیت‌های فصلی ناشی از فرا رسیدن فصل امتحانات، انتخابات، مذاکرات، مشاجرات، مبادلات، مراسلات، محاسبات و… معمولا در این فصول حساسیت‌ها افزایش یافته و خانه‌نشینی و دوری از عوامل حساسیت‌زا بهترین راه درمان است.

٢-‌ حساسیت‌های ناشی از فشار: اعمال فشار توسط عوامل فشار از جمله گروه‌های فشار خودسر، خودجوش، خودبین و… در این موارد، معمولا فشار از موضع بالاتر به موضع زیرین منتقل و منجر به ورم و کبودی موضع می‌شود.

بخش دوم: مشکلاتی که تماشاگران کنسرت ایجاد می‌کنند

١-‌ حضور: حضور فقط در صحنه انتخابات است که خوب تلقی می‌شود. بهتر است به جای آمد و شد در شهر از دولت الکترونیک استفاده کرد تا تردد شهری کاهش یابد. لذا حضور تماشاچی در ورزشگاه، سالن‌های نمایش، نمایشگاه‌ها، سالن سینما و سالن‌های کنسرت عملی خلاف دولت الکترونیک محسوب می‌شود.

تبصره: حضور تماشاچی آن هم بدون تفکیک جنسیتی در صحنه اعدام متجاوزان به عنف مشکل محسوب نمی‌شود و بانوان محترم می‌توانند در این مکان‌ها حضور یابند.

٢-‌ آلودگی صوتی: طبق اصل تنها صداست که می‌ماند، هم صدای بوق بوق جوانان برای بانوان تماشاچی و هم صدای دست زدن و تشویق کردن عوامل کنسرت، باعث افزایش آلودگی صوتی می‌شود. و از آنجا که مردم خواستار برخورد با تولید‌کنندگان آلودگی صوتی هستند، ورود آنها ممنوع باشد بهتر است.

٣-‌ کاهش فروش سی‌دی: یکی از معضلات فرهنگی ما کاهش آمار فروش محصولات فرهنگی از جمله آلبوم‌های موسیقی است. اگر شما اجرای کسی را نبینید می‌روید آلبومش را می‌خرید. اما اگر بروید کنسرتش بعید است دیگر آلبومش را بخرید. بنابراین برای افزایش میزان فروش سی‌دی‌های موسیقی ضروری است ورود بخشی از جامعه به سالن‌های اجرا ممنوع شود.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.