تاریخ: 2016-04-14 شناسه خبر: 22284

در گفت و گو با سایت ورزش بانوان مطرح شد؛

امیرشقاقی: سهمیه المپیک برای بانوان در قایقرانی حتمی است

فرحناز امیر شقاقی

تیم روئینگ کشورمان پیش از این با رتبه های پنجم و ششم راهی المپیک می شد اما اکنون تمام تمرکزمان این است که جزو نفرات اول راهی المپیک شویم و به احتمال 99 درصد در قایق های تک نفره روئینگ بانوان جزو نفرات نخست هستیم.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ قایقرانی جزو رشته هایی است که در سال ۹۵ مسابقات زیادی را پیش رو دارد. بانوان پاروزن کشورمان در مواد مختلفی با حریفان به رقابت خواهند پرداخت.

خبرنگار سایت ورزش بانوان در همین خصوص با فرحناز امیرشقاقی، نایب رئیس بانوان فدراسیون قایقرانی گفت و گویی ترتیب داد که متن آن را در ذیل می خوانیم.

قایقرانی جزو رشته هایی است که در سال جدید مسابقات زیادی پیش رو دارد؛

بله، تیم روئینگ بانوان کشورمان مسابقات انتخابی المپیک را پیش رو دارد و قرار است این مسابقات دوم اردیبهشت ماه در کره جنوبی برگزار شود که پاروزنان کشورمان از چهارم فروردین با ترکیب نازنین ملایی، مهسا جاور و حمیرا برزگر و مربیگری افشین فرزام ابتدا اردویی را در چین برگزار کرد و پس از آن عازم کره جنوبی شد. تیم اسلالوم بانوان نیز دوم و سوم اردیبهشت ماه باید در مسابقات سهمیه المپیک حضور داشته باشد. تیم کشورمان با ترکیب منیره نصر آزادانی و رکسانا رازقیان و با هدایت کتایون اشرف ۲۶ فروردین ماه به منظور حضور در این مسابقات، عازم ژاپن می شود.

قایقرانان ایران مسابقات خاص کاپ کانا را ۲۰ خرداد ماه پیش رو دارند همچنین اردوی آمادگی در ماده آب های آرام به میزبانی مجارستان در رده سنی جوانان برپا می شود ؛ این اردو قبل از مسابقات جهانی مرداد ماه سال جاری در برزیل برگزار خواهد شد. مسابقات کسب سهمیه در ماده آب های آرام آذر ماه سال گذشته برگزار شد که متاسفانه هیچ سهمیه در این ماده بدست نیامد.

پارالمپیکی چطور؟

در ماده آب های آرام یک ورزشکار پارالمپیکی داریم با نام شهلا بهروزی.

در گذشته قایقرانان در چه موادی المپیکی شدند؟

در ماده روئینگ تک نفره هما حسینی موفق به کسب سهمیه المپیک شد و در کایاک تک نفره نیز آرزو حکیمی را در بازی های المپیک لندن داشتیم.

برای بازیکنان در مواد مختلف اردوهای خوب حتی خارجی نیز برگزار شد، فکر می کنید بانوان پاروزن از آمادگی خوبی برخوردار هستند؟

رکورد ها خوب است و از آمادگی بالا بازیکنان حکایت دارد، در ماده روئینگ بانوان هفت نفر نخست آسیا راهی المپیک می شوند. پیش از این ما با رتبه پنجم یا ششم به بازی های المیپک می رفتیم اما حال تمام تمرکزمان این است که با رتبه های اول، دوم و سوم عازم مهمترین رویداد ورزشی جهان شویم که البته به احتمال ۹۹ درصد نیز ما جزو نفرات اول در قایق تک نفره هستیم.

دوسال است که برای تیم ها زحمت می کشیم و تمام برنامه های مربیان را برای تیم هایشان اجرایی کردیم تا ببینیم در هفته پایانی چه نتیجه ای خواهیم گرفت.

بیشتر در چه ماده امیدوار به کسب سهمیه است؟

در قایق های تک نفره ماده روئینگ امید زیادی به کسب سهمیه داریم به این علت که هفت سهمیه المپیک دراین ماده بین نفرات اول تا هفتم توزیع می شود، اما در دو نفره چندان به کسب سهمیه امیدوار نیستیم چراکه علاوه بر سنگین بودن رقابت در این قایق تنها سه سهمیه بین آن ها توزیع می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *