تاریخ: 2015-07-04 شناسه خبر: 2260

14برنامه کلیدی در دستور کار معاونت امورزنان وزارت ورزش

 معاونت امورزنان وزارت ورزش

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛  معاونت امور زنان این وزارتخانه با توجه به نیاز روز افزون زنان و دختران کشور به فضاهای ورزشی ویژه و به منظور استفاده آسان از اماکن و تجهیزات ورزشی، مطالعه و بررسی گسترده ای نسبت به وضعیت طرح های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی 80 درصد ویژه زنان انجام داده است .
همچنین با نظر مساعد وزیر ورزش برای ایجاد فضای برابر برای ورزش زنان قرار است به زودی مکان هایی از مجموعه متعلق به آنها که در اختیار برخی فدراسیون ها قرار دارد به حوزه ورزش زنان بازگردانده شود.
براساس این گزارش تدوین آیین نامه چگونگی توسعه و تعمیم ورزشی کارمندان دولت با رویکرد ارتقای سلامت زنان شاغل در دستگاه های دولتی، تدوین طرح ایجاد واحدهای ورزشی در بخش مدیریت حوزه های علمیه خواهران، تدوین برنامه عملیاتی حوزه ورزش منطبق با اهداف راهبردی و تدوین طرح بررسی آثار و آسیب های ناشی از تحریم بر ورزش بانوان از مهمترین برنامه های این معاونت بوده است.
ازدیگر اقدامات معاونت امور زنان این بوده است که محمودگودرزی در مقام وزیر ورزش و جوانان، برای تمامی معاونان زن ادارات کل استانها حکم مشاوره مدیران کل استانی صادر کرده است تا در تصمیمات کلان حضوری موثر داشته باشند.
تشکیل شوراهای مشورتی ، کارگروه تخصصی توسعه ورزش زنان با حضور فرهیختگان، نخبگان و پیشکسوتان ورزش بانوان و تشکیل ستاد بررسی روند مشارکت زنان در بازی های آسیایی و تهیه گزارشهای دوره ای از روند پیشبرد برنامه ای حضور تیم های ملی زنان در بازی های آسیایی و پاراآسیایی از دیگر فعالیت های این معاونت است.
بر اساس این گزارش احصاء و جمع آوری آمار کمی استان ها حسب شاخص های منابع انسانی ( ورزشکاران، مربیان، داوران، پرسنل ورزش بانوان )، ابلاغ بخشنامه به حوزه فدراسیونی و استانی مبنی بر رعایت قوانین و سیاست های ارایه شده از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر متناسب سازی محیط ورزشی برای حفظ کرامت زنان و در نهایت تهیه آیین نامه شورای راهبردی ورزش زنان نیز در زمره 14 برنامه مهم معاونت امور ورزش زنان است.
برگزاری نشست هم اندیشی مسوولین ورزش زنان استان ها با معاون امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری، برگزاری همایش تجلیل از بانوان پیشکسوت و خبرنگار ورزشی و ورزشی نویس و برگزاری همایش فرهنگ توانمندسازی سرپرستان تیم های ورزشی از دیگر برنامه های این معاونت بوده است .

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.