تاریخ: 2016-04-17 شناسه خبر: 22669

استخدام زنان خلبان عربستان در ترکیه

زنان محدو عربستانی

درحالیکه زنان در عربستان حتی حق رانندگی در کشورشان را ندارند، شرکت هواپیمایی ترکیه آمادگی خود را برای استخدام خلبانان زن عربستانی اعلام کرد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ درحالیکه زنان در عربستان حتی حق رانندگی در کشورشان را ندارند، شرکت هواپیمایی ترکیه آمادگی خود را برای استخدام خلبانان زن عربستانی اعلام کرد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ شرکت هواپیمایی کشور ترکیه درپی استخدام و به کارگیری زنان فارغ التحصیل رشته خلبانی اهل کشور عربستان است.

نوع خاصی از هواپیماها وجود دارند، که خلبانی آنها مستلزم داشتن قدرت بدنی زیادی نیست و زنان خلبان می توانند برخی از انواع هواپیماها را هدایت کنند.

تِمِل کوتیل، رئیس و مسؤول اجرائی شرکت هواپیمایی ترکیه گزارش داد: ما به فارغ التحصیلان زن رشته خلبانی در عربستان که نتوانسته اند در کشور خود مشغول به کار شوند، فرصت همکاری با شرکت هواپیمائی ترکیه را می دهیم.

کوتیل در کنفرانسی خبری در آنکارا پایتخت ترکیه گفت: شرکت های هواپیمایی در سراسر جهان با کمبود خلبان مواجه هستند؛ جهان تا سال ۲۰۲۰ به ۱۰۰ هزار خلبان نیاز خواهند داشت.

کوتیل افزود: دولت ترکیه تصمیم دارد تا در آینده فرصت های زیادی را برای فعالیت سرمایه گذاران عربستانی در بخش صنعتی فراهم کند و هم اکنون تعداد زیادی از سرمایه گذاران عربستانی به صورت غیرعلنی در بخش های گردشگری و عمرانی ترکیه فعالیت می کنند.

درخواست برای استخدام زنان خلبان عربستانی در ترکیه در حالی است که این زنان در کشور خود برای کار و انجام فعالیت‌های مختلف در جامعه با مشکلات بسیاری مواجه هستند، و حتی با رانندگی آنان به عنوان جرم و تخلف برخورد می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *