تاریخ: 2015-06-18 شناسه خبر: 227

تصمیمات عهد بوق برای فوتبال مدارس

کشورهای هستند که در اکثر حوزه های اجتماعی ، سیاسی ، فرهنگی ، اقتصادی ، ورزشی و . . . فقط و فقط اعتقاد به مرکز نشینی دارند و دوست دارند تا تمامی امکانات برای مرکز استان و یا پایتخت کشور باشد . دیگر شهرها را یا نمیبینند و یا نمیخواهند ببینند . البته این تفکر غلط سالهاست منسوخ شده چون دیگر شهرهای اطراف به رشد و آگاهی لازم رسیده اند و حتی از مرکز استان نیز جلو زده اند .

بحث ما در اینجا ورزش است و رجوع مسئولین متعصب به روش های قدیمی و غلط گذشته و نمونه این تفکر ابتر را میتوان در نحوه انتخاب مربیان فوتبال مدارس استان در سال جاری مشاهده نمود .

از ابتدای سال تحصیلی 93-94 کارشناسی تربیت بدنی اداره کل با راه اندازی لیگ فوتسال گام مهمی در ایجاد رقابت سالم و با نشاط برداشت ، ولی متاسفانه با دخالت افکار مسموم و توهم گرایانه چند نفر که فقط و فقط با وجود ( باختن و عدم نتیجه گرفتن شهرشان ) خود و شهر خودشان را قبول دارند .  

در رده های ابتدایی و دبیرستان مریوان قهرمان شد و در رده ی راهنمایی ناحیه 1 سنندج ، حالا ببینید دسته گلی که مسئولین سنندجی و انجمن فوتبال به آب داده اند ، برای هر سه مقطع مربیانی از سنندج را به عنوان مربی اول انتخاب نموده اند ، و جالبتر اینکه از تیم قهرمان 4 نفر را به اردو دعوت میکنند و از شهر خودشان 11 نفر ،  براستی من نمی دانم کدام مربی که در عرصه رقابت تیمش حذف شده به خود اجازه میدهد به تیم قهرمان تحمیلش کنند . مگر خود مسابقات کیفیت فنی هر تیم و مربیش را نشان نمیدهد . این تفکرات و صاحبان آن یادشان رفته که 40 سال از این ایده ها گذشته و دیگر کسی زیر بار این توهمات نمیرود . براستی ضرب المثل در دیگ باز است و حیای … کجاست اشاره خوبی برای این نوع تصمیمات عهد بوقی است . لازم به ذکر است که مربیان زحمتکش که با شایستگی تیمهایشان را قهرمان کرده اند تن به این بازی نداده اند

 فوتبال زبان خاص خودش را دارد  نتیجه گرفتن و رسیدن به قهرمانی بهترین ملاک برای سنجش یک تیم ، یک شهر و یک مربی است و چنانچه یک تیم و مربیش نتیجه نگرفت باید دنبال احیای خود و تیمش براید . مثل این میماند که به جهت پاداش صعود ایران به جام جهانی مایلی کهن را بجای کیروش راهی جام جهانی میکردیم و اگر دست دوستان سنندجی بود به جای کیروش یک همشهری خود را به جام جهانی میفرستادند .

دوستان عزیز در گذشته و در استان گیلان هم رشت سالها در پی انکار انزلی هر کاری که خواست کرد ولی تمام کشور انزلی را نماینده گیلان در فوتبال میدانست ، هرچند در استان ما مریوان و کامیاران خیلی بیشتر از سنندج در عرصه فوتبال درخشیده اند اما باز دوستان نمی بینند که نمی بینند .

در ضمن بعد از سالها معاونت ورزشی اداره کل را به فردی لایق و کاردان سپرده اند که مورد قبول همه ورزشی ها ی استان است و در این بین عده ای از خود دوستان سنندجی این تصمیمات غلط را به ایشان ربط داده اند تا به قول خودشان از آب گل آلود ماهی بگیرند و به ظاهر خودشان را طرف حق نشان میدهند ، غافل از اینکه ما ایشان را مبرا از تصمیمات اشتباه انجمن فوتبال میدانیم و بسیار امیدوار به برنامه های ایشان هستیم .

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.