تاریخ: 2015-07-04 شناسه خبر: 2277

ورود شوک به تیم ملی تیراندازی با کمان معلولین در آستانه مسابقات جهانی آلمان

ورزشبه گزارش سایت ورزش بانوان؛ در آستانه مسابقات جهانی آلمان، شوکی به تیم ملی تیراندازی با کمان معلولین وارد شد. این شوک را مجید کهتری، رئیس انجمن تیراندازی باکمان معلولین وارد کرد.

وی که معتقد بود زهرا نعمتی و ابراهیم رنجبر باید وضعیت خود را برای عضویت در تیم ملی افراد سالم  یا معلولین مشخص کنند امروز زهرا نعمتی را خطاب قرار داد.

وی که می خواست توانایی خود را به همه نشان داده و بگوید؛ معلولیت محدودیت نیست در یکی دو مسابقه برون مرزی افراد سالم هم شرکت کرد که حاصل آن رکوردهای خوبی بود که توسط نعمتی به ثبت رسید، اما درست در شرایطی که شگفتی تیراندازی باکمان ایران به آرزوی دیرینه اش یعنی رفتن به مسابقات المپیک نزدیک می شد، کهتری در مصاحبه ای از احتمال غیبت زهرا نعمتی در مسابقات جهانی آلمان برای کسب سهمیه پارالمپیک ریو 2016 خبر داد و گفت: اگر نعمتی در این مسابقات شرکت نکند، سهمیه پارالمپیک خود را از دست می‌دهد.

وی افزود: زهرا نعمتی از آنجا که قرار است برای کسب سهمیه المپیک مرداد ماه عازم مسابقات جهانی دانمارک شود و بلافاصله پس از این مسابقات در تورنمنت لهستان حضور پیدا کند، قطعا به خاطر خستگی و تداخل این تورنمنت با آلمان، دیگر توان شرکت در مسابقات جهانی آلمان که برای کسب سهمیه پارالمپیک است را نخواهد داشت. بنا‌بر‌این اگر نعمتی نتواند در مسابقات جهانی آلمان حضور پیدا کند سهمیه پارالمپیک را که بین 16 نفر اول در آلمان توزیع می‌شود را به راحتی از دست خواهد داد.

وی اظها‌ر کرد: در این زمینه ما سعی کردیم دخالتی نداشته باشیم و تصمیم نهایی را بر عهده خود وی بگذاریم که می‌خواهد مسابقات لهستان را که اهمیتی برای کسب سهمیه ندارد را انتخاب کند یا در آلمان برای کسب سهمیه پارالمپیک مبارزه کند.

اما صحبت های بتول مشرف جوادی نایب رئیس بانوان فدراسیون جانبازان و معلولین با کهتری تناقض عجیبی دارد. وی به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: نعمتی تنها مسابقات بین المللی چک را به دلیل تداخل با مسابقات جهانی دانمارک شرکت نمی کند. این مسابقات انتخابی المپیک است و وی به مسابقات جهانی آلمان که کسب سهمیه بازی های پاراالمپیک است می رسد.

از این تناقض می گذریم و کمی به صحبت های کهتری توجه می کنیم. در مصاحبه وی تنها از زهرا نعمتی نام برده شده و وی را مخاطب خود قرار داده است در حالی که ابراهیم رنجبر نیز شرایطی شبیه نعمتی دارد. پس چرا زهرا نعمتی ممکن است مسابقات کسب سهمیه پاراالمپیک را از دست دهد؟ آیا این کماندار کشورمان مشکلی دارد؟ کمانداری که در مسابقات پاراالمپیک و جهانی شگفتی ساز شد و حتی در سازمان ملل نیز سخنرانی کرد. شخصی که به عنوان بهترین ورزشکار سال گذشته معرفی شد. آیا نباید قابلیت های خود را در رقابت با افراد سالم نشان دهد؟ از طرفی مسابقات جهانی دانمارک و آلمان یک ماه فاصله دارد و بعید به نظر می رسد ورزشکاری در این مدت خسته باشد. مگر چند کماندار با ویژگی های زهرا نعمتی در تیم ملی معلولین وجود دارد که بتواند افتخارات وی را کسب و یا ادامه دهد؟

در این میان حجت اله واعظی سرمربی سابق تیم ملی معلولین و سرمربی کنونی تیم ملی تیراندازی باکمان ایران صحبت های دیگری دارد. وی معتقد است: زهرا نعمتی می تواند در هر دو مسابقه شرکت کند و با این صحبت ها تمرکز وی به هم می ریزد.

واعظی افزود: ورزشکارهای دیگر جهان هر هفته مسابقه می دهند و مشکلی برایشان بوجود نمی آید چه رسد به مسابقات جهانی آلمان و دانمارک که یک ماه فاصله دارد. به نظر من آنها یا می خواهند نعمتی را تحت فشار قرار دهند که به تیم ملی معلولین برود یا تمرکزش را به هم بریزند که بگویند؛ ما که گفتیم در مسابقات جهانی نتیجه نمی گیری.

وی خاطرنشان کرد: در مدتی که با این تیم معلولین کار کردم چه اقدامی برای من به عنوان مربی کردند که حالا برای ورزشکارم انجام دهند. ابراهیم رنجبر چون تیم معلولین را انتخاب کرد کاری با او ندارند ولی زهرا نعمتی چون این تیم را انتخاب کرد را به حاشیه می برند. من هم اجازه نمی دهم این حواشی روی تیمم اثرگذار باشد، چون زهرا نعمتی برای مسابقات کسب سهمیه المپیک تلاش می کند و می خواهد به سایر معلولین نیز نشان دهد که می توان با افراد سالم رقابت کرد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.