تاریخ: 2016-04-26 شناسه خبر: 23191

جزیره ناز قشم میزبان مسابقات پاراموتور؛

دو بانوی پاراموتور سوار در مسابقات گرامیداشت روز ملی خلیج‌فارس

مسابقات گرامیداشت روز ملی خلیج فارس، هر ساله دهم اردیبهشت ماه در جزایر ناز قشم برگزار می شود. امسال (95) فاطمه افتخاری به همراه شهناز خبره دست تنها بانوان حاضر در این مسابقات هستند.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ ۱۰ اردیبهشت ماه در تقویم جمهوری اسلامی به عنوان روز ملی خلیج فارس نامیده شده است. هر ساله برای گرامیداشت در این روز مسابقات بزرگ ورزشی برگزار می شود. رویدادهای ورزشی بزرگی از جمله مسابقات کشوری موتورکراس و پرواز با پاراموتور همچنین همایش پیاده روی و… از جمله مسابقات و فستیوال های بزرگداشت این روز هستند. این مسابقات و رویدادهای ورزشی بزرگ نوعی زنجیره انسانی برای حمایت از نام زیبای خلیج فارس در کشورمان برگزار می شود.

روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ، هشتم و نهم اردیبهشت ماه در سواحل ناز جزیره قشم مسابقات کشوری پاراموتور برگزار می شود. این مسابقات هر ساله به همین مناسبت در جزیره ناز قشم با شرکت افراد زیادی از سراسر کشور پیگیری می شود.

فاطمه افتخاری بانوی پاراگلایدر سوار و پاراموتور سوار کشورمان که یکی از بهترین های این رشته است به همراه شهناز خبره دست تنها بانوان حاضر در مسابقات پاراموتور در جزیره ناز قشم هستند.

لازم به ذکر است؛ نخستین دوره از مسابقات و فستیوال پاراموتور کشوری که دی ماه سال ۹۴ در کاشان برگزار شد، فاطمه افتخاری تنها بانوی حاضر در این رقابت ها بود.

فاطمه افتخاری در این خصوص می گوید: « قرار بود باز هم من تنها بانوی حاضر در مسابقات باشم اما تلاش زیادی کردم تا تعداد بانوان در مسابقات پاراموتور بیشتر شود. »

او ادامه داد: « در حال حاضر در قشم هستیم و تمرینات‌ من و شهناز خبره دست به همراه مربی ادامه دارد؛ برای بالا بردن آمادگی خبره دست تا روز مسابقات در جریزه قشم سخت تمرین می کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *