تاریخ: 2016-05-09 شناسه خبر: 25013

بانوی ورزشکار ایرانی با مرگش، به دیگران زندگی دوباره بخشید

فوت بانوی ورزشکار ایرانی

الهه خیری ۳۹ ساله روز نهم اردیبهشت امسال در پیست سوارکاری شهرضا بر اثر سقوط از اسب دچار حادثه شد. این بانوی سوارکار اصفهانی که بر اثر حادثه دچار مرگ مغزی شده بود به ۳ بیمار نیازمند پیوند عضو، زندگی دوباره بخشید.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ بانوی سوارکار اصفهانی که بر اثر حادثه دچار مرگ مغزی شده بود به ۳ بیمار نیازمند پیوند عضو، زندگی دوباره بخشید. بانو الهه خیری ۳۹ ساله روز نهم اردیبهشت امسال در پیست سوارکاری شهرضا بر اثر سقوط از اسب دچار حادثه شد. این بانوی اهل اصفهان ابتدا در بیمارستان امیرالمومنین (ع) شهرضا بستری و سپس به بیمارستان الزهرا (س) در اصفهان منتقل شد.

با وجود ارائه خدمات درمانی، خانم خیری بدلیل آسیب دیدگی شدید در ناحیه سر، دچار مرگ مغزی شد و نهایتا با رضایت از خانواده این بانوی ورزشکار، سه عضو بدن وی شامل کبد و دو کلیه در بیمارستان الزهرا (س) اصفهان در یک عمل جراحی به سه بیمار نیازمند پیوند عضو اهدا شد.

اعضای قابل اهدا از بانوی ورزشکار کشورمان شامل قلب، ریه ها، کبد، روده ها، لوزالمعده و کلیه ها و همچنین برخی از بافت های بدن نیز از جمله پوست، قرنیه، تاندون، غضروف، استخوان و دریچه قلب نیز قابل پیوند است.

هیچ چیز تلخ‌تر از فوت یکی از عزیران خانواده نیست و سایت ورزش بانوان برای خانواده این بانوی سوارکار اصفهانی آرزوی شکیبایی می‌کند، اگرچه هرگز این همدردی‌ها جای خالی او را پر نخواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *