تاریخ: 2015-06-18 شناسه خبر: 255

سفر بازرسان فیفا به عراق لغو شد

فدراسیون فوتبال عراق روز پنجشنبه اعلام کرد که نامه ای از فیفا دریافت کرده که در آن عنوان شده به دلیل مناسب نبودن شرایط امنیتی عراق سفر تیم بازرسی مشترک فیفا و AFC تااطلاع ثانوی انجام نخواهد شد.

بنابر این گزارش تیم بازرسی قرار بود به شهر بصره سفر کنند و از نزدیک دیدار دوستانه تیم ملی بزرگسالان عراق با سوریه را در مجتمع ورزشی النخله استان بصره نظاره گر باشد.

طبق برنامه اعلام شده قرار بر این بود که بازرسان یادشده مشاهدات خود را از اوضاع امنیتی و امکانات ورزشی مجتمع ورزشی النخله بصره تدوین و برای تصمیم گیری درخصوص رفع تدریجی تحریم میزبانی عراق به فیفا گزارش کنند.

در نشست یکماه پیش کنگره فیفا، وزارت ورزش عراق خواستار تجدید نظر فیفا درخصوص تحریم میزبانی این کشور شده بود که دراین راستا مقامات فیفا قول همکاری داده بودند.

در مجموعه ورزشی شهر بصره عراق که سال 2014 به بهره برداری رسید دو ورزشگاه فوتبال 65 و 25 هزار نفری و چهار زمین تمرینی احداث شده است.

عراقی ها این شهرک ورزشی را در استان آرام بصره ساختند تا امکان برگزاری مسابقات خارجی در عراق بدون از هرگونه مخاطره ای برگزار شود و باوجود این تاسیسات دراین منطقه آرام، نباید تیم های عراقی از بازی خانگی محروم باشند.

همچنین همزمان با افتتاح این مجتمع ورزشی درسال 2014 قرار بود بیست ودومین دوره مسابقات فوتبال جام کشورهای عرب حوزه خلیج فارس در استان بصره برگزار شود اما این موضوع با کارشکنی سعودی ها منتفی شد و میزبانی رقابت ها به بهانه نبود امنیت به شهر ریاض عربستان منتقل شد.

وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال عراق روز پنجشنبه در اطلاعیه مشترکی، نگرانی خود را تصمیم فیفا به لغو اعزام بازرسان خود به شهر بصره اعلام کردند.

دربخشی این اطلاعیه آمده است: درحالی که وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک و دیگر دستگاه های مربوطه کلیه امکانات خود را برای مهیا کردن زمینه برگزاری دیدار دوستانه عراق و سوریه را بسیج کردند، فیفا بدون دلیل وبهانه اعلام کرده که بازرسانش را را نخواهد فرستاد و این به معنای تداوم تحریم های فیفا علیه میزبانی عراق است .

دیدار دوستانه تیم های ملی عراق و سوریه قرار بود شنبه ششم تیرماه آینده دربصره برگزار شود .

با این تحول، برگزاری این دیدار نیز در ابهام قرارگرفت.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.